שער לנתונים

נובה שמה לעצמה למטרה לעבות את הידע הקיים בשדה על "מה עובד בשירותים חברתיים" כדי שמשאבים יופנו לתוכניות שבאמת עובדות. אחד המהלכים עליהם החליטה העמותה הוא לפעול לפיתוח של אגם מידע מינהלי אשר יאפשר נגישות לנתונים מינהליים, שנמצאים ברשות המדינה, בשלב תכנון השירותים החברתיים ומעקב ארוך טווח אחר ההשפעה שלהן על מקבלי השירות.

מהו "אגם מידע מנהלי" (Data Lake)?

מדינות אוספות מידע רב על אזרחיהן בהקשרים שונים ובמסדי נתונים נפרדים (נתוני לידה ותמותה, נתוני מערכות חינוך, נתוני מערכת הבריאות, צריכת שירותים, תעסוקה ועוד). אגם מידע מינהלי אוסף נתונים ממקורות שונים על האוכלוסיה שבמסד הנתונים ומאפשר נגישות למידע, לאנשי ממשל, מדיניות והערכה, תחת מדיניות פרטיות מוסדרת. 

לאגם מידע מנהלי שלושה שימושים:

ביצוע תחזיות

לאחר סיום התוכנית

בשלב תכנון התערבות 

הפעילות של נובה לקידום המהלך:


ב-2019 הקימה נובה ביחד עם ג'וינט ישראל- מיזם ממשלה – חברה אזרחית וקרנות הביטוח הלאומי את אתר שער להערכה, מאגר מחקרי ההערכה אשר מטרתו להעלות את איכות מחקרי ההערכה בישראל. כתוצאה מניתוח השוק נבנו המלצות לבניית אגם מידע מנהלי.

 

באפריל 2019, נובה הובילה משלחת של פקידים בכירים בממשלת ישראל לארה"ב כדי לחשוף אותם ל-"אגם המידע" של רוד איילנד, תשתית דאטה לתכנון מדיניות ומעקב אחר תוצאות של התערבויות בתחומים חברתיים.

בנובמבר, עברה החלטת ממשלה על הקמת צוות לבחינת הקמת "אגם מידע מנהלי" בנוסח המודל שמופעל ברוד איילנד. הצוות הבינמשרדי יעבוד, בחצי השנה הקרובה, על בניית שורת המלצות להקמת המאגר. 

אנחנו בנובה נרצה בשנה הקרובה להביא את הצרכים המקצועיים של המגזר השלישי מאגם מידע מינהלי לדיון, לצד אלו של משרדי הממשלה, במטרה לקדם את תחום ההערכה בישראל.


מעניין אתכם?

הקליקו להשארת פרטים >>

מאפשר להבין את אוכלוסיית היעד

מאפשר לעקוב אחר תוצאות לאורך זמן

מאפשר לבצע תחזיות על בסיס Big Data

אייקון נגישות - קישור להצהרת הנגישות

© 2019 נובה

Nova project  |  Tel Aviv  |  NGO #580438786

  • קישור לדף הפייסבוק של נובה
  • קישור לדף הלינקדאין של נובה

design by Tao studio