סטודנטים מספרים
 
לינור לשם,  בוגרת נובה לשנת 2010-11,  אוניברסיטת בן גוריון 

פרויקט "נובה" זהו הקורס המשמעותי ביותר שלקחתי בתואר ואחת החוויות היותר משמעותיות שעיצבו את הקריירה המקצועית והחברתית שלי. הייתי חלק מצוות של סטודנטים שנה ג' לניהול, שעשה תהליך ייעוץ לארגון מדהים ששמו "המשקם". המפגש שנובה יוצרת בין סטודנטים, עמותות ואנשי עסקים משפיעים הוא מפגש קסום בעל ערך מוסף לכל מי שלוקח חלק בתהליך. בנוסף, העבודה מול אנשי עסקים ומנהלי עמותות אפשרה לי לטעום מעבודת הייעוץ ומהעולם העסקי בגלל, ופתחה לי דלתות בעת סיום התואר. בנובה מצאתי שילוב נדיר בין סיפוק ונתינה להתקדמות מקצועית. 

כיום אני עובדת כאנליסטית בחברת הייעוץ "אביב "AMCG ובמקביל, ממשיכה את התנדבותי בנובה כחלק מפרוייקט אסטרטגי פנימי של הארגון. לעבודה ב"אביב" גוייסתי ע"י המנטור שלי בפרוייקט נובה ואני אחת מיני רבים שההשתתפות בפרוייקט נובה עזרה להם בפיתוח הקריירה המקצועית.הפרוייקט כמובן כרוך בהשקעה לא מועטה אך זו מתגמדת לצד תחושת הסיפוק הגדולה בסיום הפרוייקט והתחושה כי העבודה הקשה באמת מתקבלת ברצינות בעמותות וקורמת עור גידים לשיפור אמיתי בהתנהלותן. זהו פרוייקט הפותח שער והכרות עם המגזר השלישי כמו גם הזדמנות להתנסות ולהתפתח מקצועית. בקיצור, אם אתם מחפשים חוויה משמעותית ולא עוד קורס, אני ממליצה!"

שירן כהן, בוגרת נובה לשנת 2009-10,  אוניברסיטת תל אביב 

"נובה הוא לא עוד קורס פרונטאלי אלא קורס אקדמי הכולל ייעוץ מעשי בפועל, שאמנם מצריך השקעה מרובה אבל משתלמת מאוד - להיות חלק ממשפחה כמו נובה, לעבוד עם בכירים,ליצור קשרים ומעל הכל להרגיש את הסיפוק האדיר הזה מהעשייה! נובה הוא הקורס המעניין והמאתגר ביותר שעשיתי בתואר, הוא הקנה לי כלים מקצועיים ודרכי חשיבה מעולם הייעוץ המסייעים לי רבות בעולם העסקי של היום. לנובה הייתה עבורי תרומה משמעותית נוספת, שכן ראש הצוות שלי בנובה התרשמה מהפעילות שלי בפרויקט הייעוץ והכניסה אותי לצוות האסטרטגיה אותו היא ניהלה, וכיום אני עובדת למעלה משנתיים בתור Strategy and Corporate Development Business AnalystבחברתNICE.הכלים אשר רכשתי בנובה, בשילוב עם הדגשים המקצועיים מראש הצוות משמשים אותי בעבודתי כיום, ודריסת רגל בחברה בינלאומית כמו NICE היא בבחינת מקפצה לקריירהולהתפתחות המקצועית שלי. נובה השאירה עליי רושם מאוד חיובי ולכן החלטתי להמשיך ולהתנדב בעמותה. ארגנתי את הכנס השנתי של נובה וכיום אני מנהלת זרוע הכשרות והעשרות בנובה, תפקיד מאתגר ומעשיר המהווה נדבך מהותי בקריירה החברתית שלי".

תומר ליננברג, בוגר נובה לשנת 2009-10, האוניברסיטה העברית
נובה היא הרבה מעבר לקורס אקדמי, או סמינריון במנהל עסקים. אפילו יותר מההתנסות המעשית והשורה (היוקרתית, שאני מודה לה עד היום) בקורות החיים. ההתנדבות בנובה פתחה לי דלתות גם זמן רב אחרי סיום הלימודים. דרך נובה התנסיתי בעבודה כעוזר מחקר ליועצת אסטרטגית-סביבתית ולאחר מכן עבדתי כאנליסט בפרויקט ייעוץ אסטרטגי לארגון פוליטי מוכר ומשפיע בארץ. כיום אני עובד כפלנר במחלקת האסטרטגיה של משרד הפרסום ראובני-פרידן.
בשורה התחתונה, נובה מבחינתי היא שתי נקודות מרכזיות:  האחת, האפשרות להפסיק לדבר על שאין לי זמן להתנדב ולתרום כי אני עמוס בעבודה ולימודים. נובה הייתה הפלטפורמה המושלמת לתרום. ולתרום בצורה עמוקה ולטווח ארוך. השניה, היא החשיפה לקבוצה מדהימה של אנשים וכישורים, שאמנם התכוונו לתרום לחברה הישראלית - אבל מצאו את עצמם בטעות תורמים בעיקר לי. מהניסיון שלהם, מהיכולות שלהם ובמשפט אחד שמלמד אותך כל פעם לחשוב מחדש ולפתוח את הראש. במילה טובה, בהכוונה וברצון עז ולא ברור לעזור לבחור שהם בקושי מכירים – רק בגלל שהוא חלק. חוויה חשובה שאני גאה להיות חלק ממנה.
 
שירן שחם, בוגרת נובה לשנת 2009-10, אוניברסיטת תל אביב

"סיימתי את פרוייקט נובה בצוות אשר ייעץ לאגף הפרויקטים בחברת "ענבל" - אגף המנהל מכרזים בתחום התשתיות עבור משרד האוצר. עם סיומו של תהליך הייעוץ התקבלתי לאותו אגף כמנהלת פרויקטים והיום אני מרכזת מכרזים להקמת תחנות כוח סולאריות עבור אגף החשב הכללי במשרד האוצר. מהרגע הראשון ששמעתי על נובה ידעתי שאני רוצה להיות חלק מהארגון, שזה כיוון נכון בשבילי הן ברמה המקצועית והן ברמה הערכית. אני מאמינה גדולה בערכים שהארגון מייצג- שילוב בין מקצועיות חסרת פשרות לבין ערכים חברתיים. פרוייקט נובה מספק ארגז של כלים מקצועיים, מלמד לעבוד בצוות, לחשוב מחוץ לקופסא, מפגיש בין הסטודנטים לבין אנשי מפתח במגזר העסקי ובעיקר מעמיק את השריטה החברתית. כיום אני ובוגרים נוספים של נובה לוקחים חלק בתוכנית השגרירים של נובה שמטרתה ייזום מהלכים והטמעה של אחריות תאגידית בארגון בו אנו עובדים".

בן בייער, בוגר נובה לשנת 2008-9 אוניברסיטת בן גוריון 
החששות שליוו אותנו בתחילת הפרויקט התפוגגו ככל שחלף הזמן...כל אחד מהשותפים מצא את הזווית האישית שאליה התחבר בפרויקט, אך ניתן לומר בלב שלם כי התחושה המאחדת היא השליחות. 
ההשקעה היא רבה אך התגמול מתעלה עליה. העבודה על הפרויקט הינה מהמאתגרות בהן נתקלנו הן כעבודת צוות והן ברמה הפרטנית...התהליך ארוך ולעיתים מייגע, שעות רבות של השקעה מחשבתית, למידה ומאמץ אך הערך שאנו מייצרים לעמותה יחזור ויתעלה בתרומה שלה לחברה המקומית בעיקר ולכלל האוכלוסייה.
 
אלעד כהן, בוגר נובה לשנת 2008-9, אוניברסיטת תל אביב

"לא באנו עם ידע מוקדם לתחום הייעוץ, אבל דרך ההנחיה המדויקת של ראשי הצוות למדנו עוד ועוד...בעבודה בקורס נדרשנו למקצוענות אמיתית... כל נושא שנלמד באופן כללי בקורסים בניהול או בחשבונאות, נבחן פה מול המציאות, אומנם לא בסדר גודל ענק, ובהחלט במסגרת יכולת העיכול שלנו, אבל בנובה הדברים אמיתיים, וזה מה שעושה את ההבדל... קורס נובה הוא המשמעותי ביותר מכל הקורסים שעשיתי באוניברסיטה. הוא עוסק בחיים ובמציאות. הוא מעמיד מול הסטודנט בעיות ודילמות שקיימות בעמותות, ולא הומצאו בשבילו לשם עבודה או מבחן. כדי למצוא פתרונות ראויים נדרשת רמת היכרות מעמיקה ומקיפה של העמותה מולה עובדים.. ומעל הכל צריך לזכור – טעות, או ביצוע לא מספיק מקצועי של הצוות עלול לגרום לנזק אמיתי לעמותה הנתמכת, והאחריות הנדרשת ממך גבוהה ביותר. נקודת העוצמה הבולטת בה היא תחושת הסיפוק והשליחות שאותה הרגשתי כסטודנט".  

אולגה קלינגר, בוגרת נובה לשנת 2007-8, אוניברסיטת תל אביב 
"מכיוון אחד, הכרתי את עולם העמותות ותחושת השליחות המדהימה שמניעה כמות כה גדולה של אנשים, תחושה שלא הכרתי בקנה מידה כזה ופשוט סחפה אותי. מכיוון אחר, למדתי לתת ייעוץ עסקי - ובתוך שנת פעילות הרגשתי שלמדתי את המקצוע כמו שתואר שלם בכלכלה לא למד אותי. אין כמו להיות חלק מקבוצת אנשים שלהיות המקצועיים ביותר לא מספיקה להם, ורוצים לשנות את העולם. אני באמת מאמינה שהתרומה של נובה משנה את פני העמותות בישראל - וכל עמותה כזו היא עולם ומלואו אשר משנה את חייהם של אוכלוסיות שלמות. איזה כיף שנפלה בחלקי הזכות להיות חלק מכל זה."
 
עידן בנוש, בוגר נובה לשנת 2006-7, אוניברסיטת תל אביב

"ההתנסות שלי בנובה לימדה אותי שיש קשר חלקי בלבד בין מה שלומדים מהספרים והמרצים לבין מה שצריך ליישם בשטח. ייעוץ היא תורה שאי אפשר ללמוד רק באוניברסיטה וחייבים להתנסות בה. נובה הוא מקום מדהים להתחיל בו, הן בשל התרומה לקהילה והן בשל האנשים הנהדרים השותפים לעשיה".

שירלי קליינמן, בוגרת נובה לשנת 2005-6, אוניברסיטת תל אביב

"החוויה שלי מנובה היתה מאוד חיובית, הן מבחינת האינטראקציה האנושית בתוך ומחוץ לנובה (החל במייסדים, דרך צוות הסטודנטים שבחר להשתתף בתוכנית וכלה באנשי העמותה איתם עבדנו) והן מבחינה מקצועית. האתגרים שמתגלים בפניך במסגרת הפרויקטים של נובה זורקים אותך בתור סטודנט הרחק מהבועה הסטודנטיאלית אל העולם האמיתי ודורשים ממך ליישם בפועל ידע תאורטי בשילוב עם יצירתיות. נובה נותנת הזדמנות נדירה - הן מבחינה מקצועית, בעצם התפקוד של הסטודנט כיועץ חיצוני לעמותה - עם כל מה שכרוך בכך, והן מבחינת הנטוורקינג שהיא מאפשרת עם מנטורים מהתחום. החשיפה הזו לעולם הייעוץ, לאופי העבודה, לאתגרים ולדינמיות שהוא מציע - גרמו מי להבין שזהו התחום בו אני רוצה לעסוק לאחר סיום התואר."

 
 
 


 

 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google