שאלות ותשובות

ריכזנו עבורכם מספר שאלות נפוצות במספר תחומי ענין

שאלות ותשובות סטודנטים

שאלות ותשובות מנטורים וראשי צוותים

שאלות ותשובות עמותות

שאלות ותשובות סטודנטים

למי פתוח הקורס?

 

 מוסד

 למי פתוח הקורס

סוג קורס

נקודות זכות

אונ' ת"א

סטודנטים לניהול משנים ב' ו-ג.  

לשאלות:TAU@novaproject.org   

קורס בחירה שנתי

 נ"ז

אונ' ב"ג

סטודנטים מהמחלקה לניהול (דו חוגי וחד חוגי) משנה ג.

לשאלותBGU@novaproject.org

עבודת גמר

 נ"ז

האונ' העברית

סטודנטים למנהל עסקים שנה ג', תוכנית אמירים ותוכנית פכ"מ שנים ב' ו- ג.

לשאלות: HUJI@novaproject.org

סמינריון גמר

 4 נק"ז

המרכז הבינתחומי

סטודנטים למנהל עסקים בשנה ג', ולמסלולים משולבים עם מנהל עסקים שנים ג' ו-ד.

לשאלות: IDC@novaproject.org

קורס בחירה שנתי

 4 נק"ז


מהו תהליך הקבלה?

 

שלב ראשון – סינון קורות חיים על בסיס הישגים ונסיון חברתי ומקצועי: הרשמה לתוכנית המתבצעת דרך האתר.
 
שלב שני– ראיון אישי:  משך הראיון הינו כחצי שעה. במהלכו תרואיין על ידי אחד או שניים מאנשי הצוות שלנו. הראיון מתחלק לשני חלקים:
 
א. ראיון אישי להיכרות: שאלות על הלימודים ועל עצמך לבחינת ההתאמה האישית לעמותת נובה
ב.   Case Study: בחינה על Case Study שיוצג במהלך הראיון. מטרת מקרה הבוחן היא לסייע לנו להעריך את החשיבה העסקית שלך, הצורה בה אתה ניגש לבעיה, התמודדות עם אי ודאות ונושאים נוספים. אין צורך להתכונן מראש לראיון, אך ניתן.

 


*באוניברסיטה העברית- מי שהתמיין לנובה ולא עבר את כל שלבי הקבלה יכול להגיש מועמדות לסמינריונים נוספים.

 

למה כדאי לי לקחת קורס נובה?

העבודה בנובה מקנה הן כלים שימושיים לעולם הייעוץ העסקי והאסטרטגי והן קשרי עבודה אשר יכולים להיות משמעותיים בהמשך הדרך. תהליך הייעוץ בנובה מלווה באנשי מקצוע מהטובים בתחום ולכן מאפשר ללמוד מהטובים ביותר. בנוסף, בוגרים רבים של נובה מצאו עבודה דרך קשרים שיצרו במהלך שנת פעילותם, ניתן למצוא את סיפורים של חלק מבוגרים אלה באתר, "בוגרים מספרים".

מה קורה בראיון?

משך הראיון הינו כחצי שעה. במהלכו תרואיין על ידי אחד או שניים מאנשי הצוות שלנו. בחלק הראשון של הראיון נעבור על קורות החיים שלך ונדבר כמו בכל ראיון עבודה רגיל אחר. בחלק השני של הראיון, יוצג מקרה בוחן עסקי ותידרש להתייחס אליו. מטרת מקרה הבוחן היא לסייע לנו להעריך את החשיבה העסקית שלך, הצורה בה אתה ניגש לבעיה, התמודדות עם אי ודאות ונושאים נוספים.

שאלות ותשובות מנטורים וראשי צוותים

מה בעצם התפקיד של מנטור?

פרויקט ייעוץ שנתי של נובה הוא משימה סבוכה. הסטודנטים וראש הצוות המתנדב זקוקים לפרספקטיבה מנוסה. לרוב, גם העמותה המקבלת את השירות אינה מנוסה בתהליכים מעין אילו והרגישויות המקצועיות והפוליטיות אשר הנן חלק מכל פרויקט ייעוץ אינן טרויאליות. הניסיון שלנו לימד אותנו שתפקידו של המנטור הוא בעיקר להביא לצוות את ניסיונו העסקי, בעבודה עם הצוות ובעבודה עם הלקוח (העמותה). אנו מצפים מהמנטורים שלנו לזהות מצבים מורכבים (פעמים רבות פוליטיים או כאלה שדורשים זיהוי אג'נדות נסתרות); לסייע במציאת פתרונות עדינים; לזהות נקודות בעייתיות לפני שמגיעים אליהם; לבחון את התהליך ממעוף הציפור ולסייע לצוות ולראש הצוות לנווט את דרכם בפרויקט על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

מה בעצם התפקיד של ראש הצוות?

ראש הצוות מוביל בפועל את תהליך היעוץ, הוא מנהל את הפעילות המקצועית של הצוות (לא מצופה מראש צוות לעסוק באדמיניסטרציה של קביעת פגישות למשל), ראש הצוות הינו הכתובת הראשונה של הלקוח בכל בעיה, והוא העובד עם הסטודנטים בצורה הצמודה ביותר. אנו מצפים מראש הצוות לגלות רגישות הן ללקוחות שעבור רבים מהם זו הפעם הראשונה שהם מקבלים ייעוץ עסקי מסודר בהיקף כזה והן לסטודנטים שעבור רבים מהם זהו ניסיון ראשון במתן ייעוץ. אנו מצפים מראש הצוות שבנוסף להובלה המקצועית, יגלה רגישות מירבית לסטודנטים הושנים וליכולות המגוונות שלהם ויסייע להם לרכוש כלים וכישורים וללמוד ולהתפתח בתהליך.

כמה צוותים יש כל שנה?

בכל מוסד אקדמי אנו מפעילים בין 5 ל 6 צוותים כל שנה. בשנים האחרונות הפעלנו מעל 20 צוותים כל שנה.

יש לי ניסיון רק בעולם העסקי. איך אדע לייעץ לעמותות?

הדמיון בין עמותות וארגונים חברתיים לחברות ועסקים גדול ממה שאפשר היה לחשוב. רבים מהאילוצים וממאפייני הסביבה דומים (תחרות, רגולציה, ספקים, נותני שירותים ועוד). למרות שיש למגזר השלישי סוג מסוים של אילוצים השונים מהמגזר השני ודורשים התייחסות נקודתית (כמו למשל הפעלת מתנדבים), הניסיון שלנו לימד אותנו שרב הדומה על השונה ושהתאמה של מתודולוגיות המתאימות לעסקים למגזר השלישי היא טבעית ופשוטה. בכל מקרה, צוות נובה ישמח לסייע בכל מקרה של דילמה. בנוסף, תעברו הדרכות מקצועיות על המגזר השלישי לפני תחילת שנת ההתנדבות.

איך נובה שומרת איתי על קשר במהלך השנה?

לכל 3-4 צוותים מוקצה מנהל פרויקטים מתנדב מטעם נובה. מנהל הפרויקטים הוא מתנדב מנוסה בדר"כ ראש צוות לשעבר. מנהל הפרויקטים יסייע לך להגיע לידע המצטבר של נובה מ-100 הפרויקטים שעשינו, יסייע לך בכיוונים מקצועיים, יעביר לנו דיווחים על ההתקדמות שלכם, ויוודא שאתם עומדים באבני הדרך שהוגדרו.

האם אוכל לבחור את העמותה איתה אעבוד ?

כן, אבל. כמובן שנתחשב בבקשות שלכם, יחד עם זאת, אנו מנסים להתאים בצורה מיטבית את יכולותיכם לעמותה איתה תעבדו ומניסיוננו החיבור לרוב מתאים.

האם אוכל לבחור באיזה מוסד אקדמי להתנדב?

נוכל להבטיח להתחשב בבקשות.

האם אוכל לבחור את הסטודנטים בצוות שלי?

לא.

אני יכול להציע לכם לעבוד עם עמותה שאני מכיר?

בוודאי. בקש מהם למלא טופס רישום באתר

כמה זמן ההתנדבות דורשת ממני במהלך השנה?

לא מעט, אבל לא יותר מדי. ההתנדבות מתחילה מאוקטובר ומסתיימת ביולי. במהלכה כל שבוע ישנה פגישת צוות, בה תדרש להיפגש עם הסטודנטים. בנוסף, מעת לעת ועל פי הצורך ישנן גם פגישות עם העמותה. ההתנדבות הינה בהיקף של כ 5 שעות בשבוע בממוצע לראש צוות (אולם במהלך השנה ולפי צורך יתכן ותידרש להשקעה מקומית אינטנסיבית יותר – בכל מקרה של בעיה או מצוקת זמנים צור איתנו קשר וננסה למצוא דרך לסייע). המנטור נדרש להגיע אחת לשבועיים לפגישה. צריך לזכור כי במהלך תקופת המבחנים (ינואר-פברואר) האינטנסיביות של ההתנדבות יורדת משמעותית. מעבר לפגישה השבועית עם הצוות נדרשת גם זמינות ברמה מסויימת במיילים / טלפונים לשאלות במהלך השבוע. כמובן שברור לנו שאתם אנשים עובדים ועסוקים, והעומס בהתאם.

יש עוד פעילויות פרט להתנדבות בצוות עצמו?

כן. אחת מנקודות החוזק שלנו היא המתנדבים והקשרים ביניהם. לכן, אחת לחודש וחצי-חודשיים, אנחנו נפגשים כל המתנדבים לערב העשרה ולימוד (למשל: הרצאה של חברת גוגל, הרצאה בנושא חשיבה יצירתית מתודולוגית, הרצאה על הבדלים בין תרבויות עסקיות וכמובן – גם ערבי כיף)

האם יש אופק התנדבותי?

בוודאי. היכולת למנף את הידע המקצועי, הקשרים האישיים והסיפוק מביאים כ-60% מהמתנדבים שלנו להמשיך לשנת התנדבות שנייה. חלקם ממשיכים כראשי צוותים או מנטורים, וחלקם משתלבים בניהול של מספר צוותים, או בתפקידי ניהול התנדבותיים במטה.

מה קורה אם במהלך השנה אני מגלה שאני לא יכול להמשיך ולהוביל את הצוות מאילוצים שונים (שינוי במקום עבודה, במקום מגורים וכו')?

עלינו להדגיש כי במהלך שנות פעילותה של נובה עזיבת ראש צוות היא אירוע נדיר ביותר. הסטודנטים סומכים עליו, העמותה וגם המנטור. קשה לנו להתמודד עם עזיבת מתנדב באמצע השנה מכיוון שחלק גדול מעבודת הייעוץ מבוסס על אמון שנבנה לאט בין הצדדים. כמובן שלא נעמוד בדרכו של מתנדב הרוצה לעזוב, אולם אנו מבקשים מראש מכל המתנדבים שלנו לשקול היטב את ההתחייבות ואת האחריות שהם לוקחים על עצמם ואם אתה לא בטוח שיש שאפשרותך לעמוד בהתחייבות אנו מעדיפים שלא תתנדב כראש צוות (נשמח למצוא לך מקום כמתנדב במטה – יש המון עבודה מעניינת לעשות).

האם העמותות מיישמות בפועל את תכניות הייעוץ?

בוודאי וזו בעיקר האחריות שלכם כאנשי המקצוע. אין לנו תועלת בתוכנית עסקית עבה המעלה אבק על שולחנו של מנכ"ל עמותה. לכן, מהיום הראשון, אנו מכוונים את הצוותים לבנייה של תוכניות יישימות התפורות למידותיו של הארגון החברתי. יחד עם זאת, בדיוק כמו במקרה של ייעוץ לחברות ישנם מקרים בהן העמותה מחליטה לבסוף שלא לממש חלק או אפילו את כל ההמלצות. קשה להימנע ממקרים כאלה וכאמור הם לא יחודיים למגזר השלישי (העמותות פועלות במסגרת אילוצים כבדה ולא תמיד אנו מודעים לכל פרטיה ולמכלול הסיבות שבגללן עמותה מקבלת או דוחה המלצות).

האם אני מעורב במתן ציון לסטודנטים?

כן. מכיוון שאתם עובדים בצורה הצמודה ביותר לסטודנטים, חלק מהציון הסופי של שלהם נקבע באמצעות משובים אשר אתם מעבירים עליהם. המשובים משקפים את התרשמותכם באמצע ובסוף השנה מהמאמץ, מהרמה המקצועית, צורת החשיבה, והתרומה של כל סטודנט לצוות.

איך נרשמים?

מלאו טופס מועמדות באתר האינטרנט של נובה

רגע יש לי עוד שאלות

שלחו מייל ל hadas@novaproject.org

 

שאלות ותשובות עמותות

מה זה בכלל ייעוץ עסקי?

ייעוץ עסקי מסייע להתנהלות של ארגון. התנהלות כוללת את כל מה שקשור לפעילות השוטפת, לארגון ולהפעלה. החל מהתחום האסטרטגי (למה עושים), דרך התחום התפעולי (איך עושים) התחום הניהולי- הארגוני, התחום השיווקי - מכירתי, התחום הפיננסי- כלכלי, וכל תחום היכול לסייע לארגון החברתי לממש את מטרתו.

אני ארגון חברתי שלא למטרת רווח – אני לא עסק. למה אני צריך ייעוץ עסקי?

עמותות וארגונים חברתיים חיים בעולם של תחרות (על מתנדבים, תקציבים, תשומת לב תקשורתית ועוד). על מנת להוביל ולהבטיח רמה גבוהה של שירותים חברתיים, נדרשים כלים חיוניים. כלים אלו כוללים הגדרת חזון, תוכנית אסטרטגית, הגדרת יעדים ומדדים להצלחה, תוכנית עסקית, תוכנית שיווק וכלים נוספים. כלים אלו יאפשרו לכם להשפיע, לשנות ולתרום לחברה ביעילות גבוהה יותר. התנהלות ממוקדת ונכונה חשובה לכל ארגון. בין אם מדובר בבנק, בבית קפה, או בעמותת מזון.

לעמותה שלנו צרכים מיוחדים שאינם דומים לאף ארגון אחר שפגשתם עד כה. איך תדעו לייעץ לנו?

ללא ספק המגוון במגזר השלישי מספק אתגרים יחודיים. יחד עם זאת מניסיוננו הוא אינו שונה בכך מהמגזר העסקי. בדומה לחברות ייעוץ, נובה משתמשת במתודות המתייחסות למימדים המשותפים, לתהליכי עבודה, לשיטות התארגנות, ואלה מאפשרות לנתח כל תחום עיסוק. ניסיון מוצלח עם למעלה מ-100 עמותות אשר עברו את התהליך, אפשר לנו להתאים את מתודות ולפתח התמחות ייחודית למגזר השלישי המאפשרת לנו לתפור עבור כל עמותה את הפתרון הדרוש לה.

מתי מתחיל הפרויקט ומתי הוא מסתיים?

• תהליך מיון העמותות מתחיל במאי ונמשך עד ספטמבר.
• תהליך הייעוץ מקביל לשנה האקדמית. מתחיל באוקטובר ומסתיים ביולי.
 

מה כולל פרויקט ייעוץ עם נובה? מהן אבני הדרך המרכזיות?

פרויקט הייעוץ כולל שני חלקים מרכזיים: שלב האבחון, ושלב הביצוע.
שלב האבחון:
1. מטרתו היא זיהוי הנקודות המרכזיות בהן העמותה יכולה להתייעל על מנת לקדם את פעילותה.
2. אורכו כשלושה-ארבעה חודשים (במקביל לסמסטר א' האקדמי), אוקטובר עד ינואר.
3. בין הפעילויות הנערכות:

  • ראיונות עם אנשי מפתח, לקוחות, עובדים ומתנדבים בעמותה.
  •  מעבר על דוחות כספיים
  • מעבר על תוכניות עבודה
  • השוואה לארגונים דומים בארץ ובעולם

4. תוצר השלב הוא מצגת להנהלת העמותה המציגה את יכולתיה, את הנקודות הדורשות חיזוק ואת ההמלצות להמשך פעילות.
5. העמותה בוחרת את הכיוון המקצועי בו ממשיכים.
6. לאחר בחירת הכיוון המקצועי, הצוות והעמותה מאשרים ביחד מסמך הבנות (כעמוד אחד) המהווה תיאום ציפיות להמשך הפעילות.

שלב הביצוע:
1. מטרתו היא יישום מסמך ההבנות עליו הסכימו העמותה והצוות בסיום שלב האבחון.
2. אורכו כארבעה-חמישה חודשים (במקביל לסמסטר ב' האקדמי), סוף פברואר עד יולי.
3. בעיצומו של השלב (אפריל) נערכת מצגת סטטוס להנהלת העמותה.
4. תוצר השלב הוא מצגת להנהלת העמותה, המסכמת את התהליך ואת התובנות שעלו בו. בנוסף, כל תוצר שהוסכם עליו במסמך ההבנות (תוכנית עסקית / כלי תמחור / כלי מדידה ובקרה וכו') – יוגש בסיום השנה.
5. חשוב לציין כי כחודש לפני סיום הפרויקט, הצוות מתחיל לעבוד עם הארגון על יישום ההמלצות.
 

מה קורה בסוף השנה עם סיום הפרויקט?

לאחר מצגת הסיום לעמותה בה הצוות מציג את תוצרי הפרויקט, הצוות יגיש לעמותה דוח מסכם. כחודש לפני סיום הפרויקט, הצוות מתחיל לעבוד עם הארגון על יישום ההמלצות. עם סיום שנת הלימודים – הצוות מסיים רשמית את עבודתו. אנו מעודדים את הארגונים ואת הסטודנטים להמשיך לשתף פעולה על בסיס התנדבותי או כעובדים מן המניין וללוות אותן בתהליך ההטמעה. בנוסף, נציג נובה מצוות ההנהלה יוכל תמיד לסייע בשאלות מקצועיות.

האם אפשר להמשיך לפרויקט נוסף עם תום הפרויקט הראשון?

כן. כל שנה אנו בוחרים מספר עמותות איתן נמשיך לשנת ייעוץ נוספת. אנו מגדירים יחד את הצורך ובוחרים צוות חדש. לרוב, המנטור ו/או ראש הצוות ישארו שנה נוספת על מנת לשמר את הידע. האפשרות הזאת פתוחה למספר מצומצם של ארגונים על מנת לאפשר לארגונים ועמותות חדשות להכנס לתהליך ולהעזר בשירותי נובה

איך סטודנטים ידעו לתת לנו ייעוץ?

הסטודנטים של נובה הם סטודנטים מצטיינים מהמוסדות המובילים בארץ המקבלים הכשרה במסגרת קורס נובה ייעודי באוניברסיטה. עם זאת, הם לא אנשי המקצוע המובילים את הצוות. בכל צוות יש ראש צוות, יועץ  יועץ מנוסה מאחת מחברות הייעוץ או איש מחלקת אסטרטגיה בחברה מובילה (בבן גוריון אלו הם מתנדבים מתוכנית הHMBA) ומנטור שהוא איש עסקים מנוסה או שותף בחברת ייעוץ. ראש הצוות והמנטור הם שיובילו את תהליך הייעוץ וינהלו את הקשר עם העמותה. בנוסף, כל 3-4 צוותים מלווים על ידי מנהל פרויקטים ותיק מטעם נובה. מנהלי הפרויקטים שלנו הינם מתנדבים, בעלי ניסיון בנובה ובעלי ניסיון בעולם הייעוץ היודעים לשלב את הידע המקצועי הרלוונטי למגזר השלישי ולמגזר העסקי. הצוות נעזר במהלך פעילותו במאגר ידע נצבר המכיל כ-100 מקרי בוחן של פרויקטי עבר. בנוסף, לנובה יש רשת קשרים ענפה המאפשרת לתת לכל צוות בהתאם לצורך ייעוץ משפטי, חשבונאי, ארגוני, יעוץ בנושא של חשיבה מתודולוגית יצירתית ועוד.

מה נדרש מהארגון וממני?

תהליך הייעוץ הוא תהליך ארוך, עמוק ומחייב ודורש מעורבות פעילה וקבלת החלטות מהארגון. יחד עם זאת, אנחנו בהחלט יודעים כי הארגון שלך קיים על מנת לשרת את הקהל שלו ועבודת הצוות נעשית תוך התחשבות בכך. חשוב לנו לציין שפרויקט נובה תובע קשב אישי וניהולי ושיתוף מלא מהגורמים המובילים והמקצועיים בארגון שלך ומחוייבות שכזו היא תנאי להצלחת הפרויקט. נובה מצפה לסבלנות, פתיחות ושקיפות מצד הארגון שלך. הצוותים, כמובן חותמים על הסכמי סודיות עסקיים. נתוני הארגון שלך נחשפים לעיניי הצוות המקצועי בלבד ואינם מפורסמים (אלא אם העמותה נותנת את הסכמתה המפורשת בכתב). מניסיוננו, ככל שהעמותה שקופה יותר ומעורבת יותר (כולל דוחות כספיים, ראיונות עם אנשי מפתח, עובדים, מתנדבים מקבלי שירותים ועוד), כך הייעוץ יהיה טוב יותר ויכול לסייע יותר לארגון ולצרכני הקצה שלו.

מתי ואיפה נפגשים עם הצוות? וכמה מפגשים יש בשבוע?

• ישנם שני סוגי מפגשים. מפגשים קבועים בפורום גדול ופגישות עבודה.
• המפגשים הקבועים קבועים בלו"ז השנתי והם אשר נדרשים להיות בפורום הנהלה רחבה של העמותה. אלו הם מצגת האמצע (בינואר), מצגת סטטוס (באפריל) ומצגת הסיום (ביוני-יולי).
• פרט למפגשים אלו, פגישות העבודה נעשות על פי תוכנית העבודה וההתקדמות של כל צוות. ישנם שבועות עם מספר מפגשים, וישנם שבועות ללא מפגשים עם העמותה, כאשר הצוות מבצע עבודת מחקר אקדמי, או עובר על דוחות כספיים לדוגמא. פגישות לרוב נעשות במשרדי העמותה, אולם בהחלט יתכנו פגישות במוסדות האקדמים, בחדרי דיונים במקומות העבודה של המנטורים וראשי הצוותים ועוד. גמישות הדדית בקביעת הפגישות חשובה מאוד.
 

כיצד מגישים מועמדות להשתתפות בפרויקט ייעוץ?

תהליך המיון נעשה במהלך החודשים מאי עד אוגוסט. ניתן להגיש טפסים במהלך כל השנה. לחצו כאן על מנת למלא שאלון הגשת מועמדות

מה כולל תהליך המיון?

תהליך המיון מורכב מארבעה חלקים:
1. טופס בקשה. יש למלא את הטופס במלואו. ככל שהטופס יהיה מפורט יותר, יהיה לנו קל יותר להבין האם אתם צריכים ייעוץ ובאיזה תחום.
2. ראיון ראשון. ראיון של כשעה עם נציג נובה. בראיון זה תציגו את העמותה או הארגון שלכם, את הפעילויות העיקריות ואת התחום אותו אתם מייעדים לפרויקט. בסיום שלב זה, כל העמותות שרואיינו עוברות לדיון בועד המנהל של נובה, המחליט אילו עמותות מתקדמות לשלב השני. חשוב לציין שלא כל הפונים עם טופס הבקשה מוזמנים לראיון (מי שלא זומן לראיון יקבל הודעה על כך). כמו כן, למרות שהארגון שלך מוזמן לבקש את התחום בו אתם חושבים שאתם זקוקים לייעוץ, מניסיוננו פעמים רבות נושא הפרויקט משתנה ומתעדכן גם לפי המלצות נובה (כבר בשלב המיון ובמקרים מסויימים גם לאחר תחילת הפרויקט). זהו תהליך טבעי ולמעשה הוא אחד מהתוצרים של האינטראקציה של הארגון שלך עם נובה.
3. ראיון שני. ראיון עם שני נציגי נובה, בראיון זה נדרש נציג הועד המנהל של העמותה, ונדרשים החומרים הבאים: 
א. דוח כספי ומילולי אחרון,
ב. תרשים המבנה הארגוני,
ג. תוכניות עבודה
ד. מידע נוסף שאתם מעריכים שיכול לסייע לנו לקבל את ההחלטה.
גם בסיום שלב זה, כל העמותות שרואיינו עוברות לדיון בועד המנהל של נובה, המחליט אילו עמותות התקבלו ונתחיל לעבוד איתן.
ה. העמותות אשר התקבלו מתבקשות לחתום על חוזה עבודה ולשלם דמי רישום סמליים לפני תחילת שנת הפעילות.

 

אם לא התקבלתי השנה, אפשר לבקש שוב בשנה הבאה?

כן

 

איך נרשמים?

הקלק כאן כדי להרשם

 

רגע, יש לי עוד שאלות.

צור קשר עם יהודית אדלר, מנהלת פעילות מקצועית, judith@novaproject.org.

 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google