Tthere and Back Again

 נתחיל מהסוף. 

היום אני שכיר. סך הכל, אני מרוצה. זה לא אומר שויתרתי על הרצון "לצאת לעצמאות", אבל בשלב זה עבודה כשכיר מתאימה לי בהחלט.
נחזור שנתיים אחורה. בדיוק חזרתי מטיול של מספר חודשים בחו"ל אחרי בחינות לשכה וחשבתי מה אני רוצה לעשות. ידעתי שבשלב הזה להיות עורך דין אני לא רוצה, ושקלתי לעשות משהו שמתקשר לתואר השני שלי (משפטים ומנהל עסקים). שקלתי אפשרויות לכאן ולכאן – ייעוץ? בנקאות? השקעות? ועוד כאלו וכאלו אפשרויות.

בערך באותו הזמן שניים מהחברים הטובים שלי עמדו גם הם בפני צומת דרכים בקריירה. שניהם, מתכנתים, חיפשו שינוי אווירה. באחת הפגישות שלנו הבנו שכולנו רוצים לנסות משהו "משלנו".
מה שהתחיל כשיחה חברית ובדיחות על "יאללה, מחר נמצא את ה-Billion dollar idea", קרם די מהר עור וגידים ותוך חודשיים של סיעור מוחות יומיומי ובדיקת פוטנציאלים שונים, סגרנו על רעיון ספציפי שאיתו אנחנו רוצים להתקדם.

כאן הגיעה נקודת הזמן הקריטית הראשונה. היה ברור לנו שאם אנחנו רוצים להקים מיזם ולקדם אותו במהירות זה צריך להיות העיסוק העיקרי שלנו. ויתרתי על הצעות העבודה שהיו לי, צמצמתי התחייבויות (בין השאר, זמן שלקחתי לחצי משרה בנובה) השותפים שלי (לעתיד) התפטרו מהעבודה ואחרי כמה שבועות היינו כולנו פנויים לצאת לדרך לכבוש את העולם.

הגשנו בקשות להתקבל למספר חממות טכנולוגיות שיתנו לנו את המעטפת הראשונית והקשרים הראשונים בתעשייה על מנת לעלות אותנו על דרך המלך. כעבור כחודש קיבלנו תשובה חיובית מאחת מהן וזה כמובן היה אושר גדול וסממן שאנחנו בדרך הנכונה.
ארבעה חודשים בילינו בחממה ולאחריהם עוד כארבעה חודשים במתחם היזמות של גוגל ישראל שבהם למדנו, טעינו , דיברנו עם מאות אנשים (לקוחות, משתמשים, משקיעים, ספקים ומי לא) שינינו את המוצר לא מעט פעמים, השקנו את המוצר ויצאנו לשוק. לצערנו הרב עשינו מספר טעויות באסטרטגיית החדירה שלנו לשוק (אבל זה כבר לכתבה אחרת) ובסופו של דבר החלטנו לסגור את החברה ולהמשיך הלאה.

אז מה למדתי בתקופה הזאת? המון! ניהול זמן ותעדוף משימות והתנהלות עם אנשים בין אם הם הלקוחות שלך, הספקים שלך, המשקיעים שלך, או סתם אנשים שמשתמשים במוצר שלך (והם אלו שבסופו של דבר יתנו את הפידבק הכי אמיתי ומועיל) הם רק חלק. הצגנו את הרעיון בפני אולמות מלאים באנשים וכעבור שעתיים בפני 2 משקיעים חצי מנומנמים שראו עוד 20 רעיונות באותו היום וכבר לא בטוחים מה הם שמעו ממי.

אז למה אני לא שם היום, אתם תוהים? אחרי שנה מאוד אינטנסיבית אחד השותפים שלי עזב מסיבותיו הוא. אני והשותף הנוסף עוד שקלנו להמשיך ביחד בשלב מסוים, אך עקב חילוקי דעות כאלו ואחרים החלטנו לקחת "פסק זמן". מה גם, שאחרי שנה גם כסף הופך לסוגיה שצריך לחשוב עליה (השקענו לא רק זמן אלא גם כסף במיזם הזה, ואל תשכחו שלפני זה הייתי מתמחה במשפטים, לא מקצוע שידוע בשכר הגבוה שלו) והחלטתי לחזור להיות שכיר. לא ויתרתי על הרצון, אבל בשלב זה בחרתי "לחזור לשוק" וללמוד עוד על ניהול עסק בעזרת עבודתי כשכיר.
את השותפים שלי לחוויה לקחתי איתי לדרך הישנה-חדשה (משהו שהיה לי מאוד חשוב מההתחלתה ולא מובן מאליו) ואת סך החוויות שאספתי, ביניהן טעויות וגם הצלחות.

אל תפסיקו לחלום ולחפש את האתגר הבא שלכם ואת מה שגורם לכם לקום כל בוקר עם חיוך ודחף עז לעשות, ליצור ולרצות לכבוש את העולם, כי כפי שנאמר; "עדיף כישלון מפואר מחלומות במגירה".

 

הכותב הינו ניר גנינסון,  סטודנט בנובה בשנת 2010 וחבר מטה בשנים 2011-13 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google