יזמות וחירות

 לא מזמן השתתפתי בסיור מטעם נובה.

 זה התחיל במייל מנילי שתבע: "כל הקודם זוכה", המשיך בלשלוח: "אני!", וקורות חיים מאולתרים ששכתבתי בטלפון.
מפה לשם, מצאתי את עצמי מתלבש יפה ושם פעמיי לקראת פגישת קבוצת פילנתרופים במשרדים מרשימים ברוטשילד 22. בזמן שהמתנתי לתחילתו של המפגש, תהיתי לעצמי איך אני מתחבר לאירוע ומה יש לי לתרום?

המבקרים הנכבדים היו נציגי ארגוני ה-JFN (Jewish Funders Network). מדובר בקואליציה של ארגונים הפועלת בין היתר למען קידום מטרות חברתיות במסגרת הקהילה היהודית. את המשלחת אירחה קרן גנדיר הוקמה על ידי משפחת רקנטי ומתמקדת בתמיכה בארגוני החברה האזרחית בישראל.
במסגרת הביקור נערכו סיורים שונים ואני השתתפתי באחד תחת הכותרת "Social startup nation" שנועד להכיר להם את האקוסיסטם המתפתח של יזמות חברתית וקהילתית בישראל. בפני המשלחת הציגו ראשי ומקימי האקסלרטורים החברתיים החדשים והמעולים של 8200 ושל ההאב ראלי.

הייתי כל כך מהיר לחזור במייל "אני, אני!" לנילי, וידעתי למה, אבל ברגע שהבנתי שעליי לדבר מול כולם אחרי ארוחת הצהריים שכחתי לרגע והייתי צריך להיזכר מחדש.
התחלתי להריץ מהר בראשי את הנושאים האפשריים לשיחה. בן 34 כיום ונשוי למורן, אב לעמית הקטנה, עובד במחלקת ייעוץ אסטרטגי ופיננסי ב-EY ומתנדב ב-NOVA כראש צוות באוניברסיטת בן גוריון. חוץ מזה אני מוביל ביחד עם שותפיי מיזם שנקרא Chaser.
שניה לפני שכמעט עשיתי "וייברח", מורן שלחה לי תמונה של עמית ואמרה לי בהצלחה. בכך היא סתמה את הגולל על ההחלטה הראשונית שלי לבוא, להכיר ולקחת חלק עמוק יותר במשפחה המתרחבת של יזמות בכלל ויזמות חברתית בפרט. כאן אני רוצה להיות וכאן אני מרגיש שייך.

ישבנו בחצר של המסעדה הטבעונית הקואפרטיבית ואני אחרון על כסא גבוה, מתחיל לספר על נובה שמלמדת אותי על אימפקט חברתי, על EY שמלמדת אותי על האתגרים הכלכליים של ארגונים ועל המיקוד העסקי שנדרש לתפקודו והצלחתו של כל ארגון בעולם הזה. סיפרתי להם על עמית הקטנה.

אחרי שסיפרתי את כל זה נזכרתי למה ביקשתי להגיע ולדבר. רציתי לומר להם, שהחיים של דור ה-Y בעולם ובישראל אינם פשוטים. שרבים מאיתנו ואני ביניהם עושים המון בכיוונים שונים; אימפקט חברתי, מודל עסקי, וחופש משניהם בשביל שנוכל להמשיך. העניין הוא, שכדי ליהנות מבריאות ושמחה בני האדם זקוקים לתזונה, שינה, פעילות גופנית וקשרים חברתיים. הוכח מדעית שהרוחני חשוב ותורם לא פחות מהחומרי, אז למה לא ללכת ישר למטרה?

ואז הגעתי לזווית האישית שלי וסיפרתי על Chaser, פלטפורמה שנועדה לעזור לרבים כמוני שמודעים לחשיבות הספורט בחייהם אך בהעדר זמן, מוטיבציה ובשל לחצי היום יום (כתיבת כתבות לניוזלטר נובה, מילואים, משפחה ולימודים ושאר פעולות שאמורות לגרום אושר אך מרגישות כמו מרדף) מתקשים להתמיד לאורך זמן.
אין זמן, אז עשינו את זה נגיש, אפילו לא חייבים להתאמן פיזית באותו מקום. אין מוטיבציה, בסדר, כשתרצה תבוא, אף אחד לא סופר, אבל מה שבטוח, הוא שבקהילת המאמנים הזו יש מקום לכולם להיות מי שהם.

אחת התורמות שאלה אותי אם לא מלחיץ שבישראל צריך ליזום וגם להצליח. היא אמרה שזה מזכיר לה את הלחץ בלימודים בהארוורד.
זאת אכן תקופה לא פשוטה. אני מוצא את עצמי מוקדש למטרות רבות בו זמנית. החשוב הוא, שאני עמוס מבחירה. גם ללכת עם האהבות שלי, וגם לתרום לחברה במקביל. ההתמדה בעשייה הזו היא החירות שלי, ולא אכפת לי כבר שאין לי זמן.

חג חירות שמח
 

הכותב הינו אסף דנון, ראש הצוות של הפרויקט "הקרן הישראלית של יוניסף" בבאר שבע.


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google