בנובה פגשתי את...

 


בוגרי נובה נפגשו עם דב לאוטמן ועם אבי נאור לשיחה על עסקים, חברה וחזון

ברבעון האחרון התקיימו שני מפגשים במסגרת סדרת שיחות עם מעצבי דרך בחברה הישראלית. קבוצה של בוגרי נובה זכתה לשוחח באופן ישיר ובלי מחיצות עם דב לאוטמן1 חתן פרס ישראל, מייסד דלתא ופעיל חברתי סדרתי ועם אבי נאור2, המייסד של עמותת אור ירוק, ממקימי אמדוקס ויו"ר ריטליקס.
 
המפגשים התאפיינו בשיחה כנה ולעיתים אינטימית שאפשרה החלפת דעות, למידה הדדית ואינטראקציה ישירה עם הכוונות והחזון של אנשים שמסייעים לעצב את החברה הישראלית. אחד הנושאים המרכזיים שעלו בשיחות הינו החיבור בין הקריירה המקצועית-עסקית לקריירה החברתית. בוגרי נובה העלו כל אחד בתחומו כיצד הם מפתחים במקביל את הקריירה החברתית. אבי נאור ציין "התפישה של נובה לגבי קריירה חברתית, היא חדשה ומעניינת מאוד".
 
הבוגרים מספרים על המפגש עם דב לאוטמן:
 
אדם להב, בוגר נובה מנהל מוצר בחברת HP: "רציתי לפגוש את דב לאוטמן כי אני, כמו רוב מהבוגרים, מעוניין להמשיך ולתרום במהלך הקרירה המקצועית שלי ודב הוא דוגמה לאדם שהצליח בכך באופן מדהים. בשיחה איתו דיברנו על שילוב של לימודים, עבודה ותרומה או כפי שדב הטיב לנסח: "אל תפחדו מחיים מורכבים, הם הרבה יותר מעניינים!".
 
משה ברכה: "הגעתי למפגש גם דב לאוטמן בין השאר כי התגעגעתי, שנתיים עברו מאז סיום הפרויקט ואין שבוע שעובר בלי שאני אדבר עם מישהו על נובה. במפגש שוחחנו על איך ניתן לשלב התנדבות עם קריירה, נושא שמעסיק אותי רבות. העשייה החברתית המתגמלת ביותר היא זו שבה אדם מנצל את יכולותיו וכישוריו המקצועיים גם לטובת ההתנדבות. ברור לי שכמהנדס וכמנהל פרויקטים אני יכול להביא ערך גדול, גם לעצמי וגם לארגון שיפיק תועלת ממיומנויות אלו."

 
הבוגרים מספרים על המפגש עם אבי נאור:
 

שחר לארי, מנהל פרויקטים בנובה: "המפגש עם אבי נאור היה מרתק באופן בלתי רגיל. פגשתי אדם צנוע, רהוט ובהיר מחשבה. יותר מזה פגשתי אדם שאוחז בשינוי בתאווה: בשינוי החברה הישראלית אבל גם ובעיקר בשינוי שלו בעצמו. אדם שמספר על ההתפתחות שלו מאיש שמוקד חייו ברבעון הבא לאיש שעושה עסקים כדי לקדם עשייה חברתית. באיש שלא מתבייש להודות בפני קהל צעיר ממנו בדור שהוא "מתחרט על זה שהוא לא היה כמונו לפני 30 שנה"! מאיש שמצא שעתיים וחצי ביום שבו נסגרה עסקת המכירה של ריטליקס כדי לדבר איתנו. זה מעורר השראה."

גילי רומן, חבר בצוות המנהל של המרכז ליזמות בחינוך בבת ים מטעם חברת SIT ומורה בכפר הירוק: "אחד החלקים המעניינים בשיחה עם אבי נאור היה הדגשים שלו על האדפטציה הנדרשת בכלי המדידה מהעולם העסקי-מקצועי אל העולם החברתי. בתחום החינוך בו אני עוסק, המדידה לעיתים פוגעת במערכת שכן כלי המדידה והפרמטרים לרוב אינם מותאמים לסוג בית הספר או גישת החינוך שלו".
 
רחל בן שושה, יועצת בחברת AVIV AMCG: "הגעתי למפגש מכיוון שהחשיפה בנובה גרמה לי לחשוב היכן אני יכולה לפתח את הקריירה החברתית שלי ואני כיום מתעניינת בתחום העסקים החברתיים וכיצד אני יכולה לשלב אותו בעבודה היומיומית שלי. זה פשוט מעורר השראה לפגוש אדם עם חזון שמוביל עשייה חברתית מורכבת עם כלים מקצועיים. השיחה עם אבי נאור חשפה אותי לגורמים מובילים שמתמחים בתחום ואני מקווה להעמיק בנושא." 
אבי נאור לוקח פסק זמן מעסקת האקזיט הגדולה של ריטליקס ומצהיר: "אני שגריר גדול של נובה" 
 
אנחנו מודים אשר השתתפו במפגשים ותרמו ליצירת שיח מעורר מחשבה. אנו מזמינים את כל הבוגרים שלנו להמשיך ולקחת חלק בפעילויות הבאות במסגרת מועדון הבוגרים.

 
1 – דב לאוטמן, ייסד וניהל את חברת הטקסטיל "דלתא", כיהן כנשיא התאחדות התעשיינים וחתן פרס ישראל על מפעל חיים תשס"ז. דב מנהל כיום את קרן לאוטמן וייסד עמותות כגון "צ.ב.ע – צעירים בונים עתיד", "אחריי!" ו"הכל חינוך".
 
2 - אבי נאור, שותף להקמת חברת "אמדוקס" בה שימש כמנכ"ל ונשיא. טרגדיה אישית הובילה אותו לייסד את עמותת "אור ירוק" לזהירות בדרכים. על פי בדיקה שנערכה לאחרונה, נאור הינו התורם המוביל בישראל ביחס להונו (4% מהונו העצמי נתרם מדי שנה), ובשנה שעברה זכה מארגון "מידות" בתואר "המשקיע הפרטי האפקטיבי ביותר". פעילותו הענפה של אבי בעשייה החברתית נוגעת במגוון תחומים בהם בטיחות בדרכים ושינוי תרבות הנהיגה, ילדים ונוער בסיכון, קהילות צעירים ברחבי הארץ ופעילות להרחבת הנתינה והפילנתרופיה בארץ.
 
 

 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google