לחיות חלום

5/11/2014, יושב ברכבת מלונדון בדרכי למרכז הפיתוח של החברה באדינבורו ומנסה לנסח במילים את השפעת התואר בNYU stern על מי שאני עכשיו.
לא קל לכווץ חוויה של 5 וחצי שנים בקצת יותר מ300 מילים – מקווה שאצליח.
ההתחלה טמונה אי שם בשנת 2008, אז נפלה בליבי ההרגשה על צורך בשינוי. הרגשתי צורך באתגר חדש, גדול יותר, בינלאומי, כזה שבעזרתו אוכל להשפיע לחיוב. הרגשתי כבר אז את הרצון לנסוע מעבר לים.

שמי רון, תל אביבי, קצין בתותחנים, בוגר מסלול תעשייה וניהול מאוניברסיטת תל אביב, בנקאי לשעבר בבנק הפועלים, ראש צוות לשעבר בנובה וכיום בוגר מנהל עסקים מNYU stern, בנקאי לשעבר בJPMorgan UK וסיטי ניו יורק ובימינו דירקטור בחברת Verifone.

במבט לאחור, התואר ב NYU היה כל מה שיכולתי לבקש ויותר. תכנית לימודים בין לאומית, מרצים מעולים, רשת סטודנטיאלית עשירה וחברים לכל החיים. החוויה שעברתי מלווה אותי עד היום כעוצמתית, מפתחת ומהנה.
נחשפתי לחברות המובילות בעולם, לאנשים מרתקים (מי ידע שליהודים וסינים ערכים דומים?), סטודנטים, מרצים בינ״ל כגון Damodaran המסוגלים להפנט כיתה בת 400 איש ולהפוך קורס במימון והערכת שווי לחוויה קורעת מצחוק מחד, ומרתקת מאידך, מרצים אורחים כגון סמנכ"לית שיווק בקרנגי הול (שגם שווקה את בית האופרה בסידני...), מנהל הFed, או סתם נשיאי מדינות ושרים מעוררי השראה שפותחים את הראש.

התכנית פותחת דלת לרשת רחבה, כחלק ממשפחת הבוגרים, ודרך הכנסים והאירועים השונים של בתי הספר המובילים. דרכם הכרתי את אליסון, בנקאית טקסנית מJPM, בוגרת סטרן, חיבור שהוביל להתמחות שלי בלונדון. אותה התמחות שפתחה את הדלת לסיטי ניו יורק. בלונדון היה לי מנהל טורקי, שהפך לחבר ומנטור ולאחרונה המליץ עליי לחברה בה אני עובד היום, ללא ידיעתי, ופתח דלת נוספת.

תואר בב״ס מוביל הינו השקעה לטווח ארוך, שמחברת אותך לרשת בינ״ל של מנהיגים בעולם העסקים. יחד עם זאת, הוא לא מתאים לכל אחד.
תואר שני בחו"ל הוא חוויה קשה, עמוסה ותובענית אשר אורך החיים המתלווה אליו עמוס, מלא בנסיעות ומאתגר בעבור זוגיות וחיי משפחה במקרה והפרטנר לא מתחבר לסגנון החיים.
במהלך הלימודים המשכתי את מסורת נובה והצטרפתי לתכנית ייעוץ למלכ"רים בניו יורק. ייעצתי לארגון הגדול בארה״ב למיקרו מימון כחלק מצוות של שלושה סטודנטים. עבדנו עם הנהלת הארגון על קיצור דרך למתן ההלוואה ליזמים למתחת לשלושה שבועות. חוויה מרתקת. היום אגב, אני מתנדב בUJA, שם אני חלק מהקרן המשקיעה בהתחדשות יהודית (שגם עובדת עם נובה).

נובה הינה מקום שמושך מנהיגים צעירים מעולם העסקים הרוצים לשנות את פני החברה. תואר במנהל עסקים בחו"ל יוצר חיבור לעולם מלא באפשרויות לתרומה ופותח את הראש להבנה שעם היכולות שלנו, אין סיבה שלא נמצא את הדרך לתרום חזרה לחברה, בכל תפקיד שנעשה ובכל תעשייה בה נתברג על מנת לייצר עולם טוב יותר.

הכותב הוא רון שקדי, בוגר MBA בNYU Stern 2011.


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google