הידעת?

הידעת?
1. GMAT הינו חלק חשוב בתהליך אך לא הכי חשוב. מקרים בהם יש לציון הבחינה משקל גדול יותר הם כאשר (1) ממוצע התואר אינו גבוה ודרוש איזון (2) בקבלה לאוניברסיטה שלה ביקש גבוה במיוחד (הרווארד, סטנפורד, וורטון, שיקאגו וכו')
2. קבלת מילגה אינה דבר פשוט אך אפשרי. אם האוניברסיטה אליה אתה מעוניין להתקבל רוצה אותך מאוד יכול שתציע לך מילגה על מנת למשוך אותך אליה. בנוסף, יש לאוניברסיטאות רגישות למצב בארץ. מצפים ממך שתיקח הלוואה אך מוכנים להתגמש.
חשוב לדעת – התקבלת לאוניברסיטה שרוצה לתת לך מילגה אך אתה רוצה ללמוד באחרת? גש לאוניברסיטה של בחירתך עם הצעת המילגה ושאל אותם אם יכולים להשוות את התנאים. לפעמים יש הפתעות..
3. החלק המאתגר ביותר בתואר הוא הקבלה להתמחות קיץ, במיוחד למי שלא אמריקאי. כדיי להתברג להתמחות טובה יש להשקיע מתחילת הלימודים. סמסטר א' מוקדש לחיפוש ולחץ.
4. אוניברסיטאות שונות פועלות ברוח שנה. יש כאלה המקדשות team spirit כמו קלוג, NYU (בראיונות לקראת התמחות הקיץ חברים מזהירים אחד את השני), דיוק, מישיגן, דארדן, דרטמות' ועוד. אלה נקראות NICE GUYS Universities. לעומתן, אוניברסיטאות אחרות המובילות תחרותיות. בשיקאגו אתה מרכיב כמעט את כל הלו"ז אך הם מחפשים אנשים עצמאיים במיוחד, בדומה לבהרווארד, קולומביה ושיקאגו – אלה נקראות STAND ALONE universities
5. אמנם לימודי MBA בארה"ב המוכרים ביותר כ"שווים", אך קיימות אפשרויות נוספות באירופה (LBS וINSEAD) ואפילו בקנדה (רוטמן), אוסטרליה ובאסיה. בכולן תהליך הקבלה דומה.
6. במרבית המקרים, לא המלצה מפרופסור ולא ממנכ"ל תשפר את סיכויי הקבלה שלך. חשוב שמי שרושם את ההמלצה יהיה הממונה הישיר שלך המכיר אותך לעומק ויכול לתת עלייך דוגמאות.
7. לעיתים, בנוסף לאפליקיישן, חלק מועדות הקבלה מחפשות את פרופילי המועמדים ברשתות החברתיות השונות כדי ללמוד עליהם פרטים נוספים, במיוחד אם חלק באפליקיישן נראה להם מוזר.ו לכן חשוב לשמור על פרופיל נקי ומכובד או לחילופין לכוון את הגדרות הפרטיות לחברים בלבד. אנחנו ממליצות לגלות אחריות בכל הקשור לרשתות חברתיות (תמונות מביכות, שפה נמוכה וכו').
8. לבחינת ה GMAT ניתן לגשת פעם בחודש. לעומתה, הרשמה למבחן TOEFL בישראל יכולה להיות לא פשוטה. יש מספר מועט יחסית של מועדים לבחינה שלא תמיד עונה על הביקוש ולכן מומלץ להתכונן לכך מראש ולהזמין מקום מוקדם ככל האפשר. הקושי הכי גדול הוא להירשם לבחינה בעלת תנאים מיוחדים (בחינה לעוורים או לבעלי הפרעות קשב וריכוז). אלו יכולות להתקיים בתדירות נמוכה מאוד (רק מספר פעמים בשנה) ולכן צריך להיות ער למועדים.
9. חלק מתוכניות ה MBA הוסיפו בשנים האחרונות אלמנט נוסף לאפליקיישן שלהן - שאלות וידאו: המועמדים נדרשים להקליט ולצלם את עצמם עונים לשאלות שמוצגות להן באפליקיישן על המקום ללא הכנה מוקדמת.


להכנת "הידעת?"נעזרו באתר של ארינגו http://www.aringo.co.il/ ובשיתוף רייצ'ל קליין
 

 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google