אישתו של מי את?


שמי שירן, סטודנטית שנה שנייה ל-MBA באוניברסיטת Chicago Booth. באחד האירועים הראשונים בקמפוס, ניגשה אלי אשתו של אחד הסטודנטים ושאלה "אשתו של מי את?". עניתי שאני נשואה ליהונתן שעובד כיועץ אבל אני הסטודנטית. אז רגע, לא כל הנשים כאן הן פרטנריות? מסתבר שלא :)

 
איך בכלל הגעתי לכאן?
נולדתי בחיפה וגדלתי בקריות. במשך שנים הייתי מחוץ לבועת הלימודים/ מגורים בחו"ל והמפנה חל כשהצטרפתי לנובה. לאחר פרויקט יעוץ כסטודנטית באוניברסיטת ת"א הציעה לי ראש הצוות לקבוצת האסטרטגיה של נייס, שם מצאתי את עצמי מוקפת ברוב מכריע של בוגרי MBA מהאוניברסיטאות המובילות בעולם. התחלתי להתעניין. התייעצתי עם אנשים, הלכתי לכנסים, קראתי באינטרנט ואיך אפשר בלי ג'ימט. עברתי תהליך שבו ניסיתי לענות על השאלה – האם המסע המטורף הזה מתאים לי ונכון עבורי? המשכתי להתנדב בנובה ובליל השנה החדשה של 2012 הכרתי את יהונתן, שאיך לא – נובאיסט וגם הוא בוגר תואר שני בחו"ל שחי ועבד מעבר לים. יהונתן כבר הכיר את התהליך ותמך בי עם החיבורים וההכנה לראיון. כשהקשר העמיק השאלה הפכה להאם המסע המטורף הזה מתאים לנו ונכון עבורנו? החלטנו שכן. אחרי הליך קבלה ארוך, מלא בצפייה והתרגשות, התקבלתי ל-Chicago Booth.
היום הראשון ללימודים היה מדהים. צעדתי במסדרונות הקמפוס משתאה מהגודל והעוצמה. בדרך לכיתה ראיתי תמונות של זוכי נובל שהם בוגרי בית הספר ושלטי הוקרה בכניסה לכיתות שנתרמו ע"י מנכ"לים מהחברות המובילות בעולם. חודש לתוך הלימודים וכבר הרגשתי חלק מקהילה חזקה ותומכת. מבין החברים הקרובים שלי אזכיר את מהנדסת הטילים מאוסטרליה, יוצאי הצבא מארה"ב וסינגפור, הסטארטפיסט שעשה שני אקזיטים מהמזרח, כלכלן מהבנק המרכזי, ארכיטקטית ואוצרת במוזיאון. ואוו! העושר התרבותי והמקצועי עלה על הציפיות שלי. הלו"ז שלי התמלא בין רגע באירועים בעלי קוד לבוש משתנה – מסיבת ניאון זוהרת, מסיבת יאכטה בלבוש הודי, אירוע טוגות בסגנון רומאי, יציאות לברים ומסעדות, משחקי הוקי ומה לא.
בסוף אוקטובר החל המירוץ לחיפוש התמחות הקיץ ומעבר לחליפות. מישהו אמר לחץ? חברות הגיעו לקמפוס, אנשי כ"א, קוקטיילים, ארוחות במסעדות, הכל כדי להגיש מועמדות. אבל רגע, כולנו גם לומדים כאן... מרצים סוחפים, קבוצות לימוד, מאמרים, מצגות, קייסים, מלא קייסים!
בסוף ינואר, אחרי מסע ראיונות מתיש ברחבי ארה"ב, שכלל כמה אכזבות אבל גם מספר הצלחות, חתמתי על הצעת עבודה להתמחות קיץ בתוכנית העתודה הניהולית של סיטיבנק, אחד משלושת הבנקים הגדולים בארה"ב.
הקיץ במנהטן היה מדהים. באחד הערבים יצאתי עם כמה חברים ל-Happy hour. היינו בשדרה ה-6 ואני זוכרת שהבטתי מעלה על גורדי השחקים שמסביבי. פתאום קלטתי עד כמה העבודה הקשה של השנה הראשונה השתלמה. על מה כולם מדברים כשאומרים שחווית ה-MBA שינתה להם את החיים. הרגשתי שאני לומדת כל כך הרבה - על ארה"ב, על שוק הבנקאות, על אנשים ותרבויות אחרות וגם עלי ועל יהונתן.

מחצית האחוז - אישה, בינלאומית, יוצאת צבא
בשנתון שלי לומדים כ-600 סטודנטים, מתוכם כ-36% נשים, 37% בינלאומיים ו-5% יוצאי צבא. בחישוב מהיר, הרקע שלי משותף לקצת יותר מחצי אחוז מהסטודנטים, 0.006 ליתר דיוק. ללא ספק, חצי האחוז הזה פתח לי שלל דלתות. אני זוכרת כשהתקבלתי ליום זרקור מיוחד ליוצאי צבא בבנק ההשקעות Credit Suisse. הייתי האישה היחידה מבין 40 סטודנטים אמריקאיים - מעמד לגמרי לא שגרתי. העובדה שאני חובשת מספר כובעים סייעה לי לפתח שיחות ולמצוא בסיס משותף עם מגוון רחב של אנשים. קיים כאן פוקוס ניהולי ותרבותי המעודד Diversity וזה מדהים להיות חלק מזה.
באופן לא מפתיע, חברותי לחצי האחוז הן עוד שלוש סטודנטיות ישראליות. גם הן חוו את שאלת "אשתו של מי את" בצורה זו או אחרת. כששאלתי אותן מה העצה שהיו נותנות לאלו השוקלות או שכבר נמצאות בתהליך כולנו הסכמנו על החשיבות והמורכבות שבבחירת בית הספר שנכון עבורך. כדי להבין את המשמעויות, כולנו ממליצות לדבר עם סטודנטים ובוגרים, להגיע לאירועים של בית הספר ולהבין האם התרבות וה"וייב" מתאימים לך. וכן, ביקור פיזי בבית הספר יכול לעשות את ההבדל. בכל זאת, מדובר במקום שתחיי בו למשך שנתיים לפחות.
ותודה לנובה
כשאספתי את הנתונים ל"מחצית האחוז" חיפשתי גם כמה סטודנטים הם בעלי רקע חברתי אך גיליתי שאין באמת קיים מספר כזה, כי איך מגדירים "רקע חברתי"? שאלתי מבין החברים שלי והבנתי שהרוב המכריע הם בעלי ניסיון התנדבותי משמעותי וכמעט כולם ממשיכים להיות מעורבים במגוון מסגרות בקמפוס ומחוצה לו. נובה הייתה נקודת מפנה בחיי, כבר הזכרתי את זה. בזכות נובה הגעתי לעבודה הראשונה הרצינית שלי, הכרתי את בעלי והחבר הכי טוב שלי וההתנדבות ללא ספק סייעה לי בקבלה לבית הספר ובמציאת ההתמחות. זו לא קלישאה - שכשנותנים מקבלים בחזרה.

הכותבת הינה שירן כהן לנגמן, סטודנטית בנובה בשנת 2009 וחברת מטה בשנים 2011-2013.
מוזמנים לפנות לשירן בלינקדאין 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google