תוצאות סקר בוגרי נובה


לפני כחודשיים מילאתם סקר אשר היה מיועד לבוגרי נובה משנים 2005 והילך. רבים נרתמו למאמץ וזה הזמן לספר לכם קצת מהתובנות והמסקנות שעלו מהסקר. הגרפים עצמם, מתייחסים לסקר בוגרים מקרב הסטודנטים. ראשי הצוותים מבינכם ימצאו תובנות מעניינות במלל הכתוב.

אז איפה אתם נמצאים היום?
באופן לא מפתיע, בוגרי נובה פזורים בכל רחבי המשק עם נטייה לייעוץ, פיננסים, היי-טק וחברות צריכה. רוב רובם של הבוגרים מתגוררים באיזור תל אביב ונמצאים באמצע שנות העשרים לחייהם. ראשי הצוותים בוגרי נובה נמצאים כבר בשנות השלושים המוקדמות לחייהם.

 
 
איך השפיע עליכם פרויקט נובה?
בסך הכל, 75% מקרב כל הנשאלים, העידו כי פרוייקט נובה עורר בהם רצון לעשייה חברתית. ואכן, חלק גדול מכם עדיין פעיל גם כיום. ארגון Lead, ליצנות רפואית ועמותת לשובע הם רק חלק מהארגונים אשר הוזכרו על ידיכם. מעניין לציין כי שיעורי ההתנדבות בנובה גבוהים בהרבה מהמקבילים להם באוכלוסייה הכללית. רק 17% מהצעירים בישראל בגילאי העשרים לחייהם מתנדבים. 22% מהמשיבים העידו כי הם עדיין פעילים בנובה. אחוז זה גבוה אף יותר בקרב ראשי צוותים בוגרים, שם 45% עדיין פעילים. עם זאת, הנתונים ככל הנראה גבוהים עקב הטייה בזהות המשיבים בסקר (מתנדבים פעילים נוטים להשיב יותר).
 
  
כמה ומדוע תרצו להשפיע
רובכם מחפשים התנדבות אשר תשקיעו בה בין שעה לחמש שעות בשבוע. מיעוט חיפש התנדבות אינטנסיבית של עד 8 שעות בשבוע. כמעט 50% מהסטודנטים הבוגרים ביקשו להמשיך ולהתנדב בתחום הקשור לעבודתם, אספקט שנובה מתמחה בו. עם זאת, רבים מכם מחפשים התנדבות גם בתחומים אשר אינם קשורים לעיסוקכם המקצועי ואחוז זה גבוה עוד יותר בקרב ראשי הצוותים הבוגרים (70%). הסיבות לרצון להתנדב מגוונות: סטודנטים בוגרים שמו דגש על הערך המקצועי בעוד ראשי הצוותים הצביעו על יצירת Networking. עם זאת, שתי הקבוצות דירגו במקום גבוה את תחושת הסיפור מהעשייה החברתית ואת הרצון לקדם אג'נדה חברתית המתאימה להשקפת עולמם.
 
איפה תרצו להשפיע
כיאה למי שהתנדב במסגרת ארגון תשתית, בוגרים רבים הצביעו על פעילויות הקשורות לעולם הייעוץ כפעילויות מעניינות בעבורם. מגמה זו משותפת הן לסטודנטים והן לראשי הצוותים. עם זאת, יכול להיות שהדבר נובע מהזהות הבסיסית של נובה עם פעילויות מסוג זה. חינוך והעצמת אוכלוסיות מוחלשות נבחרו כשני התחומים הבולטים להשפעה.
 
 
ומה בהמשך...
תוכנית ראשונית של מועדון הבוגרים, תוכנית השגרירים, כבר נפתחה בשנת 2012. פעילויות נוספות עתידות להפתח בעתיד. אנו מזמינים אתכם להצטרף לפייסבוק של נובה, שם תוכלו להתעדכן בפעילויות ושאר אירועים של הארגון. כמו כן, קבוצת ה- Linkedin של נובה פתוחה לבוגרי נובה בלבד. שם תוכלו למצוא הצעות עבודה וליהנות מה- Networking הייחודי של בוגרינו.

הבוגרים שלקחו חלק בפרוייקט
 
                                                    
  שגיא שחר          טל בן משה         לינור לשם          חני שפירא
                        

 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google