נובה בבית הנשיא

הזמנה ייחודית לאירוע בבית הנשיא הגיע לשני צוותים של נובה אשר עבדו עם השותפות הבין מגזרית לקידום העסקת אנשים עם מוגבלויות בישראל. כעשרה מתנדבים מנובה, חלקם סטודנטים וחלקם בוגרים, עבדו בשנתיים האחרונות במסגרת השותפות עם רענן דינור ואילן כהן (שניהם לשעבר מנכ"לי משרד ראש הממשלה) על פיתוח מודלים לתעסוקה של אנשים עם מוגבלות. במסגרת העבודה המשותפת נחקרו מודלים מישראל ומהעולם בתחום ונבחנו הדגשים למעסיק בעולם העסקי על מנת להבטיח השמה מוצלחת וארוכת טווח של בעל צרכים מיוחדים בחברתו.
 
 
בטקס מרגש הושקה השותפות הבין מגזרית לקידום העסקת אנשים עם מוגבלויות
במעמד נשיא המדינה, חתמו נציגי המגזרים השונים בהם הממשלה, התאחדות התעשיינים, הסתדרות העובדים, ארגוני הנכים וכן ג'וינט ישראל. בדברים שנשא בטקס אמר נשיא המדינה מר שמעון פרס כי "שילוב אנשים עם מוגבלות זהו צו מוסרי, צורך קיומי ומצווה חברתית. הזכות השווה להיות שונה אינה נופלת בחשיבותה מזכותו של כל אדם להיות שווה בן שווים".
 
 
הבעיה החברתית: הדרה של אוכלוסיה רחבת הקף משוק העבודה
בישראל חיים כיום כ-750,000 אנשים עם מוגבלות בגילאי 20-64 (פיסית, חושית, נפשית, שכלית וקוגניטיבית), המהווים כ-18% מכלל האוכלוסייה בישראל בקבוצת גיל זו. בבואם להשתלב בעולם התעסוקה, הם נאלצים להתמודד לא רק עם קשיים הנובעים מעצם מוגבלותם, אלא גם עם חסמים שמעמידה בפניהם החברה, וכך רק כ-50% (367,000) מאוכלוסיה זו משתתפת בשוק העבודה. מצב זה מותיר רבים תלויים לפרנסתם בקצבאות הנכות וחיים מתחת לקו העוני. מעבר לכך, הדבר מדיר אותם במידה רבה מהשתתפות פעילה ויצרנית בחברה ובשיח החברתי. מטרת השותפות ליצר שיתוף פעולה בין מגזרי על מנת להתמודד עם הבעיה.

תודה מיוחדת לצוות נובה
לבאי הכנס חולק ספר המתאר את תהליך התכנון הבין מגזרי בשנתיים האחרונות. בדברי הפתיחה שבספר, כתב יו"ר השותפות רענן דינור תודה מיוחדת "...לצוות עמותת נובה בראשותו של שגיא שחר- על ההירתמות למאמץ ועל ההשקעה הרבה מזמנם, מניסיונים ומקצועיותם, אשר הביאו לכך שתוך זמן קצר יחסית עומדים לרשותנו תוצרים משקפים, ממוקדים ומקצועיים".
 

הבוגרים שלקחו חלק בפרוייקט
 
                                                                                                                                              
 אריק פוס  יועד סמולינסקי   איילה גני        שגיא שחר       איה מונק        דוד גרשביץ'    אלעד כהן        אורן חן       רועי זס      דורון תלם     טליה ניירברגר 
                                          
  
    
 

    
  
                                                                                                                        
                                                                                               
 
                                                         
 

 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google