נובה מכינה את בוגריה לחברות ייעוץ

 


החולמים על ייעוץ? מועדון הבוגרים פותח לכם צוהר....

מרבית הסטודנטים והבוגרים של נובה שוקלים בשלב כזה או אחר על קריירה בחברת ייעוץ. הניסיון והכלים המקצועיים שנצברים בעבודה, במקביל לחשיפה למגוון רחב של חברות עסקיות, הופכים את חברות הייעוץ לבחירה אטרקטיבית לבוגרים.

ההזדמנויות לעסוק בייעוץ רבות ומגוונות. בארץ קיים מגוון של חברות ייעוץ ישראליות במקביל לסניפים מקומיים של חברות בינלאומיות. אם יש לך יכולת אנליטית גבוהה, כישורי למידה עצמית מפותחים, יכולות בינאישיות, יצירתיות וסקרנות לעבודה במסגרת דינמית ומאתגרת. חברת ייעוץ זה המקום בשבילך.  עם זאת, קחו בחשבון שהדרישות גבוהות ובדרך כלל העבודה אינטנסיבית, בתוך מגוון האפשרויות הקיים תוכלו למצוא את תחום הייעוץ המתאים לכם ותרבות הארגון שאתם מתחברים אליה.

שלב ראשון והכי חשוב, צריך להתכונן ולעשות שיעורי בית. בחרו את תחום הייעוץ המתאים לכם. יש הרבה חברות ייעוץ וכל אחת מתמחה בתחומים שונים, אסטרטגיה, שיווק, פיננסים, ניהול, ייעוץ ארגוני וייעוץ תפעולי וחלק מהחברות אף משלבות ביניהם. כל אחד מהתחומים דורש יכולות אחרות והעבודה היומיומית שונה. לא נתיימר להציג את כולן בפוסט אחד אבל בקרב קהילת הבוגרים יש לפחות נציג אחד מכל חברה. תפנו, תתייעצו ותשאלו, קבוצת הלינקדין של נובה כאן בדיוק בשביל זה.

בחרתם תחום? מצאתם חברות ייעוץ מתאימות? עכשיו מתחילים את העבודה. תהליכי המיון לחברות הייעוץ כוללים בדרך כלל מספר שלבים של מבחנים וראיונות אישיים. המועמדים רבים והתחרות קשה ומומלץ להתכונן.  במסגרת פעילות מועדון הבוגרים של נובה,  בחודש פברואר, התקיימה בפקולטה למנהל עסקים ע"ש רקנאטי באוניברסיטת תל אביב סדנה בת שעה וחצי להיכרות עם עולם הייעוץ האסטרטגי והסבר על תהליך הקבלה. יותר מ-20 סטודנטים ובוגרים לקחו חלק בסדנה, שנערכת זו השנה השנייה ברציפות בחסות חברת "אלפא-גרופ", בהנחיית מר אורן כסיף, ממייסדי אלפא – גרופ, סמנכ"ל פיתוח עסקי ב- Better Place ולשעבר יועץ בחברת הייעוץ הבינלאומית  Bain.שיתוף הפעולה עם אלפא-גרופ מאפשר לנו לתת לבוגרים שלנו את הרקע הראשוני לקראת קבלה לחברות ייעוץ.

 

"אלפא-גרופ" מלווים את הסטודנטים בתהליך הקבלה לחברות הייעוץ האסטרטגי מתחילת הדרך ועד לקבלת המשרה הנחשקת. כל היועצים באלפא הם בוגרי חברות יעוץ מובילות ומראיינים לשעבר בעלי ניסיון רב.

לדברי אורן, שיתוף הפעולה של אלפא עם נובה פורה במיוחד בשל המרכיב האנושי. ההתנסות המעשית בעבודה על פרוייקט אותה חווים הסטודנטים הופכת אותם לבעלי ניסיון רלוונטי, ומקנה להם יתרון בתחילת תהליך ההכנה לדבר האמיתי. גם בחברות הייעוץ המובילות במשק חושבים זאת וכך הוכיחו כבר לא אחד מבוגרי נובה שהשתלבו בשנים האחרונות בקריירה בחברות ייעוץ, כמו יועד סמולינסקי – בחברת שלדור, לינור לשם – בחברת AVIV AMCG,.

 במסגרת הסדנא הסטודנטים התנסו בפתרון קייס אמיתי, וקיבלו מענה לשאלות פרקטיות בדבר עבודת היועץ. ואם נצטט את אורן: "חברות הייעוץ זה ה-business school האמיתי של החיים. הייעוץ הוא עיסוק מפרה, מלמד, מגוון ותורם לפיתוח רשת תקשורת רחבה, אך כל זאת לצד סביבת עבודה אינטנסיבית, תחרותית ובלתי מתפשרת."

אין ספק שרמת העניין בחדר הייתה גבוהה ביותר, שאלות רבות נענו, "חרדות שכיחות" הופגו ורף גבוה הוצב עבור המשתתפים. וכשסמסטר ב' כבר החל, לנו רק נותר לאחל בהצלחה לכל אלו שיחלו בתהליך הקבלה בקרוב!

 לרשות המתעניינים פירוט ימי הזרקור הקרובים של חברות הייעוץ המובילות:

אוניברסיטת תל אביב

תפן - 05.03.13

מקינזי – 30.04.13

אוניברסיטת בן גוריון

אקסנצ'ר -  11.03.13

טאסק - 18.03.13

האוניברסיטה העברית

מקינזי – 29.04.13

המרכז הבינתחומי הרצליה

טאסק - 06.03.13

מקינזי - 24.04.13

  לכל שאלה, מועדון הבוגרים כאן בשבילכם

 

מאת: לורה זימין, זרוע שיווק, עמותת "נובה".

לחץ כאן לפרופיל לינקדין,

לשליחת תגובות, שאלות ותהיות ניתן לפנות ללורה בדואר אלקטרוני.

 


 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google