סיכום סמסטר ראשון 2013

 

 


הסטודנטים מסכמים סמסטר ראשון של ייעוץ לעמותות

אז מה היה לנו?
107 סטודנטים, 35 שיעורים, 13 מרצים, 4 מוסדות אקדמיים וכל זה רק ב-13 שבועות...  
21 צוותים עברו עם העמותות את השלב הראשון בתהליך הייעוץ, ועם פתיחת הסמסטר השני יחל שלב בניית היכולות ליישום.
 
במהלך הסמסטר, מעבר לליווי העמותות, הסטודנטים השתתפו בסדנאות וסימולציות בנושאים מגוונים כגון חשיבה אסטרטגית, פיתוח מיומנויות ראיון, הגברת אפקטיביות של מצגת ומודלים למדידת אימפקט. הסגל האקדמי השנה כולל מומחים רבים בתחומם: ד"ר ענבל אבו חוקרת בתחום המגזר השלישי, דן שיינפלד לשעבר מנהל שותף בחברת הייעוץ TASC, אילון סלייטר יועץ ארגוני ומנחה קבוצות וחברי הוועד המנהל של נובה המתמחים בפרקטיקות ניהוליות במגזר השלישי. חברות מובילות במגזר העסקי העבירו לצוותים סדנאות וייעוץ צוותי. ב-Mccann Erickson משרד הפרסום הגדול בישראל, הסטודנטים ניתחו מקרה מבחן שיווקי וב-KPMG, אחת הפירמות המובילות בעולם לשירותים פיננסיים וייעוץ עסקי, הסטודנטים קיבלו כלים לקריאת דוחות ולניתוח תקציב של עמותות. עם תום הסמסטר הועבר בקרב הסטודנטים סקר שביעות רצון מקיף, ממנו עלתה שביעות רצון גבוהה מהתכנים האקדמיים, מהמרצים ומעוזרי ההוראה.
 
ביקשנו מהסטודנטים לשתף אותנו בחוויה
נופר, סטודנטית מאוניברסיטת תל אביב: "ההרצאות היו מרתקות וההתנסות הייתה מדהימה. נובה נתנה לי המון בפן העיסקי ומאוד התחברתי לעשייה החברתית, ללא ספק אמשיך לתרום ולהשפיע בתחומים חברתיים גם לאחר הפרויקט". בן הגואל, סטודנט מאוניברסיטת בן גוריון: "מה שהכי השפיע עליי בתהליך הייעוץ הוא ההבנה של מדידה שאיננה כספית, למדוד תוצאות לא רק במספרים אלה בפרמטרים של השפעה חברתית". בני חקק, סטודנט  מאוניברסיטת תל אביב: "כל התהליך שעברנו היה מאוד מעניין ומאתגר. תמהיל הסדנאות היה ללא ספק רלוונטי, ושונה משאר הקורסים שלי, התכנים שעברנו לא אופייניים במהלך תואר ראשון ולנו ניתנה ההזדמנות ללמוד ולהשפיע".
 
מה השגנו?
למרות שעברו חודשים ספורים בלבד, צוותי הייעוץ של נובה כבר השפיעו משמעותית על ארגונים חברתיים במגוון תחומים.
בעמותה בתחום הבריאות, מנהלת מחלקה אמרה לאחר מצגת האמצע: "האבחון של הצוות היה מאוד מדויק ובול בין העיניים, אם לא הייתם קיימים הייתי צריכה להמציא אתכם". הצוות אף הוזמן להציג את הממצאים של שלב האבחון בפני הוועד המנהל של העמותה.
צוות נוסף ביצע יום התנדבות בעמותה לה הוא מייעץ אשר תומכת בילדים עם צרכים מיוחדים. מאז ההתנדבות הסטודנטים מחוברים לילדים ולעמותה ומרגישים חלק ממנה. מצגת האבחון של הצוות, למרות שנגעה בהרבה סוגיות רגישות, התקבלה על ידי הנהלת העמותה בהבנה ובאופן מקצועי.
בעמותה המעצימה אוכלוסיות, הנהלת העמותה התרשמה במיוחד מכך שהצוות התחבר לעמותה ו"דיבר בשפה שלהם". הצוות נפגש עם ראש העיר אשר מאוד התרשם מהנתונים ומהעבודה שנעשתה ונקבעה עימו פגישה נוספת.
 
מה בהמשך?
לאחר שהוגדרו הסוגיות המרכזיות בכל פרויקט ונבחרו חלופות מועדפות ליישום, השלב הבא של הסטודנטים כולל אתגרים רבים נוספים ביניהם ניתן למנות יצירת מעורבות בעמותות ויישום פיילוטים.
גם בשנת הלימודים הבאה הסטודנטים של נובה ימשיכו בקידום תשתית מיטבית בארגונים חברתיים אשר תאפשר להם לממש את החזון והעשייה החברתית שלהם לאורך זמן. גיוס הסטודנטים יחל במהלך חודש אפריל 2013 וימי זרקור יתקיימו בארבע המוסדות האקדמאיים בחודשים הקרובים.
 
נובה קוראת לכם להשפיע על תהליך הגיוס לשנת 2013-2014 - מי מהחברים שלכם הוא נובה material”"? חושבים על סטודנט שמעוניין לפתח קריירה חברתית? שמחפש לגוון את התואר בניסיון מעשי בפועל? שרוצה ליצור אימפקט חברתי? אם כן בנובה תהיה ההזדמנות לעשות זאת. לדף הגיוס לתוכנית נובה לחץ כאן.
 
מצגות האמצע באקדמיה               
                     רגע מישיבת צוות
 
 
הכותבות הינן ניצן גורסקי, עוזרת הוראה באוניברסיטת תל-אביב ושירן כהן מנהלת השיווק בנובה.
 

 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google