תוכנית השגרירים

 


השגרירים של נובה

 המחזור הראשון של תוכנית שגרירי נובה הסתיים בהצלחה עם 5 שגרירים שיצרו מעגלי השפעה במקומות העבודה שלהם. זה הזמן להכיר את המחזור השני של השגרירים  אשר עומדים בפני 8 חודשים מאתגרים של קידום אחריות חברתית אפקטיבית במקום העבודה שלהם.

 תכנית שגרירי נובה הינה תוכנית הדגל של נובה לקידום קריירה חברתית בקרב בוגריה. התוכנית מלווה 8 בוגרי נובה בפיתוח ויישום מיזם אחריות חברתית בארגון העסקי בו הם עובדים. התוכנית כוללת מפגשים קבוצתיים ואישיים בהם השגרירים מקבלים כלים להוביל עצמאית את העובדים והמנהלים בארגון בו הם עובדים למעורבות והשפעה חברתית. במסגרת התוכנית משולבים תכנים ייחודים של שותפים חיצוניים מהמגזר השלישי ומהמגזר העסקי כגון ציונות 2000 וSIT, בתמיכה ומימון של קרן גנדיר.

נילי קופמן, מנהלת פעילות הבוגרים ומנחה של תוכנית השגרירים מספרת: כשירון כנריבוגר נובה, מתנדב פעיל בהטמעת מערכת ה crm של נובה פנה אלי בהמלצה על אחד המועמדים לתוכנית השגרירים של נובה, זה לא הפתיע אותי, אחרי הכל, מי יכול להמליץ על בוגר מתאים לתוכנית, אם לא ירון?
ירון, פעל ביוזמתו האישית, עוד הרבה לפני שתוכנית השגרירים קמה, והקים פעילות חברתית בחברת "ברודקום" האמריקאית בה עבד. הוא הבין את האתגרים, את המורכבויות ואת הנחישות הנדרשת, אבל מכיר גם את תחושות הסיפוק בעשייה המוברכת הזו. הוא יודע שעל מנת להצליח להקים פעילות אחריות חברתית נדרשת כריזמה ויכולת השפעה על גורמים שונים בארגון, סבלנות, יצירתיות, השקעה ואמונה ביכולת להגשים חזון.
כשירון מנסה לסכם את העקרונות המנחים בהקמת פעילות אחריות חברתית בארגון הוא מדגיש שחשוב שהפעילות ההתנדבותית תהיה בתחום שקרוב לליבת הפעילות של החברה וזאת על מנת שהעובדים ירגישו בטחון וערך בפעילות. כמו כן, נדרשת רתימה של העובדים לתהליך וההנהלה חייבת לתת את ברכת הדרך לפרויקט ארגוני שכזה.
 
נשמע מורכב? אולי .. האם זה אפשרי? בהחלט!!
בתוכנית השגרירים, נובה מלווה את השגרירים מהיוזמה ועד הביצוע. בחירת המיזם מתבססת על תהליך מיפוי הארגון וזיהוי החוזקות הארגוניות מול צרכים חברתיים משמעותיים באמצעות חשיפה לדוגמאות ורעיונות מגוונים מארגונים בארץ ובעולם לחיבורים אפשריים בין עסקים לקהילה.
בחרנו מיזם? זה עוד לא נגמר, השגרירים מקבלים הדרכה וליווי ביצירת שיתוף פעולה עם ארגון חברתי, כלים והכשרה לרתימת העובדים וההנהלה ליצירת מיזם חברתי שיהפוך לחלק מהארגון.
תוכנית השגרירים נולדה כאמור בשנת 2012, בינתיים הסתיים המחזור הראשון של 5 שגרירים מובילים והמחזור השני של תוכנית שגרירי נובה 2013 מתחיל בימים אלה. משיחות שערכתי לאחרונה עם שגרירי נובה 2012 התוכנית הוגדרה כהצלחה. מבחינת כל אחד ממשתתפי התוכנית זוהי רק תחילת דרכם בהובלת אחריות חברתית בארגונים עסקיים וכל אחד מהם רואה את עצמו מקים פלטפורמות נוספות למעורבות חברתית גם בארגונים בהם יעבדו בעתיד. חלקם אפילו חושבים על מעבר לעשיה עסקית חברתית.
כך לדוג' קרן מדווד שהשתתפה בתוכנית השגרירים  2012 יזמה בחברת Matomy Media המתמחה בשיווק באינטרנט פעילות חברתית של תכנית העשרה בנושא שימוש בטוח באינטרנט בשיתוף עם עמותת צב"ע –  צעירים בונים עתיד, המפעילה מרכזי העשרה בבתי ספר ברחבי הארץ.
 
המחזור הראשון של השגרירים עבר איתנו את טבילת האש של פיילוט התוכנית ובזכותם התוכנית ממשיכה לשנה שנייה. הפידבקים והרעיונות של אדם להב, ג'ואי גלפי, שירן שחם, קרן מדווד ושרון דמירל עוזרים לנו לוודא שהשנה יהיה אפילו יותר טוב. מרבית השגרירים היוצאים ציינו כי האתגר הגדול ביותר הינו רתימת ההנהלה לפעילות החברתית וקבלת האישורים הנדרשים. שגרירי 2012 היו נחושים ועקשניים וכל אחד מהם הגיע בדרכו שלו לחדר המנכ"ל לקידום הפרויקטים וקיבל את ברכת הדרך הנדרשת. יצירתיות נדרשת- כבר אמרנו.
רון פרושאור, מאחוריך..
בימים אלו הסתיים תהליך גיוס שגרירי נובה 2013, וביניהם גם המועמד של ירון. השנה משתתפים שמונה שגרירים בתוכנית. רק המתאימים התקבלו לתוכנית ואני מאמינה שהרכבנו קבוצת מובילים מנצחת! קבלו את שגרירי נובה לשנת 2013. שיהיה לכולם בהצלחה!
אם גם אתם מקדמים או מעורבים בפעילות אחריות חברתית בארגונכם נשמח לשמוע על כך, לסייע במידת הצורך וללמוד מניסיונכם.
מוזמנים לפנות אלי

 

 

 

 

הכותבת הינה נילי קאופמן, מנהלת מועדון הבוגרים של עמותת נובה (לפרופיל לינקדאין - לחץ כאן)

לתוגות במייל: לחץ כאן

 

 

Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google