סיקור סדנה מקדמיה

  


תגידו לאן אתם/ן?
אירוע סגור עבור קהילות הבוגרים מבית "מקדמיה"
 
 מאת יעל גולן

רוב הקוראות שורות אלה למדו או לומדות מנהל עסקים, פכ"מ, כלכלה וחשבונאות בשילוב מסוים, אבל האם אי פעם עצרתן וחשבתן לעצמכן 'מה ארצה לעשות כשאהיה גדולה'?

רובנו מתחילות מסלול אקדמי כזה או אחר כי 'ההורים רצו', 'זה נחשב בשוק העבודה', 'לא באמת ידעתי – אז הלכתי על מנהל עסקים; כך לפחות יהיה לי בסיס' ועוד סיבות כאלה ואחרות.

כשחשבנו על קיום סדנת מקדמיה עבור בוגרי נובה, לא ציפינו להיענות כה גבוהה שתדרוש מאתנו לפצל את הסדנה לשני מועדים. בקהילה כמו נובה, שחברות בה אקדמאיות ונשות עסקים משפיעות - לא שיערנו שרבות כל כך תוהות גם הן על מסלול הקריירה שלהן.

מצב זה אינו חדש. על פי כתבת ynet, 'עבודה חדשה כל שנה – האתגר של דור הy', בסקר שנערך בקרב צעירים נראה כי מחציתם החליפו מקום עבודה בכל ארבע שנים והשאלה המתבקשת היא "למה?." האם מדובר במגמה עולמית? האם מדובר בעובדה כי ישראלי מתחיל את הקריירה שלו בגיל מאוחר? האם השתנה רגש המחויבות לעבודה? שאלות אלו הן רק חלק מרבות אחרות המנסות למצוא הסבר למצב הזה.

השערה נוספת שאפשר להעלות הוא השינוי הפנימי בדורנו, הרצון למקסם את יכולותינו ולמצוא את המתאים לנו ביותר מתוך רשימה אינסופית של אפשרויות. ובדיוק כאן נכנסה לתמונה סדנת מקדמיה שנוהלה באופן מדהים ובהתנדבות על ידי לי שמר, בוגרת נובה וסמנכ"ל מקדמיה, ושלומית וולך, מנכ"ל מקדמיה, אשר שמו להן למטרה לסייע לתוהים ולמתלבטים.

בסדנה מצאנו שיציאה לטיול הקריירה לא שונה בהרבה מיציאה לטיול אחרי הצבא. לפעמים אנחנו "קופצים" מיבשת ליבשת, קפיצה בלתי נמנעת, אך ברגע  ש"נוחתים" ביבשת המתאימה ניתן להמשיך בדרך ולהתמקד יותר ויותר. כך שלאחר כל חוויה שאנו חווים, החל משעות הפנאי, עבודה או מביקור בכפר כלשהו, ניתן ללמוד על המאפיינים באותו המקום שיוצרים עבורנו את משולש הקריירה המושלם – שילוב (ממש כמו בדיאגרמת וון) בין להט, סביבת עבודה וחוזקות יחודיות.

על פי המקדמיות, הגעה ל"שילוש הקדוש" תיעשה על ידי הקשבה פעילה לעצמך – בהקשבה פעילה ניתן לספר סיפור על חוויה שעוברים ובכל פעם לחדד שאלות העוסקות באספקטים השונים שחווינו במהלך אותו אירוע; נקודות הלהט ('מה ריגש אותנו באותה חוויה?'), הסביבה ('מה או מי עשו לנו  טוב?') וחוזקות יחודיות ('במה  אנחנו טובים?'). כל זאת במטרה להגיע לתשובה הנכונה ביותר, עבורנו ועבור מקום העבודה ובאופן זה, לכוון את עצמנו למקום בו התוכן והתפקיד יתאימו לצרכינו בהלימה מושלמת. בנוסף, כלי זה עשוי לסייע בשאילת השאלות הנכונות בעת ראיון עבודה ולהגדיל את סיכויי הקבלה (שאלות טובות יכולות לבדל אותנו משמעותית משאר המועמדים).

לסיכום, נכנסנו לסדנה אנשים בתחילת דרכנו המקצועית, שאפתניים מאוד אבל מעט מבולבלים ויצאנו עם כלים פרקטיים ומחשבה על איך נוכל לכוון את עצמנו למקום טוב והרמוני יותר בקריירה.

מאת: יעל גולן,

מתנדבת בזרוע קהילת בוגרים

מפיקה ומנהלת פרויקטים בתחום התרבות והאמנות

Yael.golan691@gmail.com

 

 

 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google