היא משלנו - איה זהבי

 


היא משלנו! איה זהבי
מאת: איה זהבי

 בזכות נובה, הזדמן לי להכיר את אלון קמחי, מנהל פרויקטים בנובה, אשר הקים ב2011- יחד עם מאיה שרון ואבנט קליינר את “WHAT ISRAEL”, כדי ליצור דיאלוג אמיתי וכנה בין סטודנטים ישראלים לסטודנטים מחו"ל (יהודים ולא יהודים) ולחזק את ישראל כיהודית ודמוקרטית. כשסיפרו לי על הראיונות, לא חשבתי פעמיים ונרתמתי באופן מיידי מאחר וידעתי כמה נחוץ להציג את הפנים האמיתיות של ישראל.

 קשה להחליט איך להתחיל לסכם שבוע שמכיל בתוכו חוויה ענקית, אחת הייחודיות בחיי. יצאנו לדרך מיד לאחר שבוע "אפרטהייד הישראלי", שאר במהלכו התקיימו אירועים רבים ע"י ארגון BDS הקורא לחרם והטלת סנקציות על ישראל. בשבוע שלפני, חששתי, למרות ההכנות הרבות היה קשה לדעת למה לצפות ואיך אני אישית אחווה את החוויההאם אצליח להעביר את המסרים שלי הלאה.

 הגענו תשעה סטודנטים ישראלים, שמכל אחד מהם למדתי המון, הלכנו לקמפוסים מובילים אשר בחלקם היו אירועים נגד ישראל באותו החודש. בקמפוס הראשון, ההתרגשות גברה על הרצון העז לדבר עם כמה שיותר אנשים לפני שנצטרך לעבור לקמפוס הבא. במשך השבוע, גישתי השתנתה, הגישה ההתחלתית הרוצה להסביר פרט בפרט כדי שהכל יובן השתנתה לשיח מרתק עם סטודנטים מזווית אישית על נושאים שונים ומגוונים. עצם העובדה ששיחות רבות שבתחילתן הסטודנט היה נגד ישראל הסתיימו במסקנה שהקונפליקט הרבה יותר מסובך משחשב נתנה בי הרגשה טובה.

 באחד הקמפוסים, Paris 8, הקמנו את הדוכן שלנו וממולנו פעילי BDS הקימו דוכן ללא אישורים, הם צעקו קריאות ובהם הטחות קשות כנגד ישראל, החרימו את הפאנל ועצרו את האפשרות לדיאלוג. ההרגשה שלי הייתה מעורבת, מצד אחד, חשש ועצב מהקריאות השקריות וחסרות הבסיס ומצד שני, רצון לדבר עם כמה שיותר ולהראות שגם לנו יש מה לומר, במיוחד ששלום משיגים בדרכי שלום ולא בהחרמות. חברי הBDS, לא רצו להקשיב למה שהיה לנו לומר אך הסטודנטים שעברו בנינו, הודו על נוכחותנו וביקשו שנחזור שוב. הקול הישראלי הנשמע באותו קמפוס לראשונה העביר את המסר אותו באנו להעביר.

 השיחות עם הסטודנטים היהודיים בקמפוס היו חלק בלתי נפרד מהחוויה, שיחות עמוקות על מהי יהדות, ישראליות, הדת בניהם ועל החיים בישראל. כשחזרתי לארץ, השאלות שנשאלו, גרמו לי לחשוב ולהתעמק יותר.

המוטיבציה, החיזוק והתמיכה שהעברנו הורגשה בצורה חזקה בחיוך ואמירת תודה אישית של הסטודנטים והדבר גרם לי להרגיש סיפוק עצום.

 חזרתי לישראל, אופטימית ועם פחות חששות, למרות המקרה בקמפוס אחד מתוך האחרים, רוב הסטודנטים שמעו את שהיה לנו לומר.הרבה מהם יודעים שהמדיה אינה אובייקטיבית, הרבה מהם שמעו על הסטארט-אפים הישראלים והבילויים בתל אביב. עם זאת, אסור לנו להיות שאננים, חייבים להמשיך ולהעביר את המסר כדי שיהיו כמה שיותר שיביטו על ישראל במבט מאוזן יותר.

 המסר שלי אליכם:  בתור ישראלים, לכולנו יוצא לטייל רבות בעולם ולפגוש אנשים מעניינים, תדברו, תפתחו שיח, תשמעו את שיש להם לומר, יכול להיות שתהיו הישראלים היחידים שיצא להם לפגוש מעולם ואת הסיפור האישי שלכם הם בטוח יזכרו טוב יותר מאשר שמועות הרצות מסביבם.

 

הכותבת, איה זהבי, מתנדבת בזרוע קשרי מתנדבים של נובה,

סטודנטית שנה ד' למשפטים ומנהל עסקים במרכז הבינתחומי, ובשנה שעברה השתתפה בפרויקט ייעוץ לעמותת "אביב לניצולי שואה".

ליצירת קשר עם איה: פרופיל לינקדאין וכתובת מייל

 בוגרי נובה ומעוניינים להשתתף במדור? רוצים לספר על האופן בו אתם משלבים קריירה עסקית וחברתית?

 מוזמנים לפנות לכתובת זו.

 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google