טיפים לבוגר המתחיל

 לפני שבועיים, במצגות הסיום באוניברסיטת תל אביב, ניגשתי לאחת המנטוריות שלנו, ששמעתי (טוב, נו, מהדס) שהיא עובדת על מיזם חדש. שאלתי, באופן די ישיר, במה מדובר, היות וגם אני כרגע בחיפוש אחר האתגר הבא.

 מצאנו את עצמינו בשיחה ארוכה בה היא סיפרה לי על המיזם שלה, אני סיפרתי לה מה אני מחפשת, וחשבנו ביחד על דרכים שבהן אנחנו יכולות לעזור זו לזו. אפילו שהיה ברור בשלב מאוד מוקדם של השיחה שהמיזם הספציפי אינו רלוונטי לי. בעקבות השיחה, היא הבטיחה לחבר אותי עם כמה מכרים בעלי השפעה וקשרים, שככל הנראה יוכלו לחבר אותי לחברות או משרות רלוונטיות. Score!

 בשביל שהנטוורקינג הזה יבוא לי טבעי כמו שזה אולי נראה מהצד, אני משקיעה בו כבר שנים. ראשית, בעצם היכולת לגשת לאדם חדש ולהתחיל שיחה, ואפילו לבקש משהו, לא ברורה מאליו. ברגע שזוכרים את החשיבות ארוכת הטווח של מהלך כזה וניגשים, מבינים שברוב המקרים, אנשים שמחים לעזור. ומהצד השני, באמת להקשיב, לחשוב איך אני יכולה לתרום משהוא למי שמולי, ובאמת גם לעשות  את מה שהצעתי או ביקשו.

 לאורך זמן, זה הוכיח את עצמו - בהצעות עבודה, פרויקטי ייעוץ, חברויות חדשות ועוד. נובה זה נטוורקינג 101.

בהסתכלות קצת יותר רחבה, הנה כמה טיפים שאם היו נותנים לי כשסיימתי את שנתי הראשונה בנובה כסטודנטית, אולי היו חוסכים לי קצת זמן ומאמץ מאוחר יותר:

1.      תחזקו קשרים - מישהו חיבר אתכם לחברה עם משרה רלוונטית? עדכנו אותו מה קרה עם זה, והקפידו להודות גם אם לא הסתדר. שאלו תמיד אם יש משהו שאתם יכולים לעזור בו: תתפלאו, אבל גם בלי ניסיון, יש הרבה דברים שאתם יכולים לעשות בשביל אחרים.

2.      חפשו מנטורים באופן אקטיבי - אל תיגשו לאדם מבוגר או מנוסה יותר, ותשאלו אותו אם הוא מוכן להיות מנטור. פתחו מערכת יחסים (למשל, עם ראש צוות או מנטור בנובה) ושמרו אותה באופן אקטיבי. מנטור אמיתי, גם אם הוא מעריך ומחבב אתכם (שני תנאים כמעט הכרחיים לכך שהוא יהיה המנטור שלכם), הוא כנראה אדם מאוד עסוק. היו עניינים וממוקדים, תרגישו בנוח לפנות עם שאלות או צרכים קונקרטיים אך אל תבלבלו את המוח. קחו אחריות על מערכת היחסים.

3.      תנצלו את הרשת של נובה - בין אם לחיפוש עבודה (או עובדים), שותפים או ספקים מקצועיים, אירועים ועוד - יש לנו נטוורק אדיר שאתם מצטרפים אליו, ומניסיון - האנשים בו מבינים את הצרכים שלכם, מאוד מוכנים לעזור וגם מחפשים הזדמנויות. לא סתם עשרות אנשים כבר מצאו עבודה דרך הרשת הזו, ואפילו כמה זוגות כבר התחתנו! כדי לעשות זאת -

4.      תהיו חלק מהקהילה - קחו חלק במפגשים, תבואו לאירועים, תתנדבו בנובה או במקומות אחרים. אתם לא יודעים את מי תכירו ולמי הוא יחבר אתכם. וגם, תמשיכו לתרום, זה, מחדד את היכולות ויכול להוביל למקומות מפתיעים.

 כולנו עבדנו קשה השנה בנובה. מעבר לתחושת הסיפוק והאימפקט על העמותות, קחו לעצמכם את כל מה שניתן מהחוויה וגם מהקהילה הזאת. חלק משמעותי מזה הוא בכלל מה שיקרה מכאן והלאה. אז תודה לכם על השנה הזו, מקווה שזו רק ההתחלה ולא הסוף.

 

תרגישו חופשי לפנות אלי בכל דבר,
שלכם,
גלי מיכאלי
חברת ועד מנהל
 

Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google