לייעץ לזרים: צחי דוד מסכם שנה סטודנטיאלית

לפני שנה שאלתי את עצמי מה זה נובה. ייעוץ אסטרטגי? מגזר שלישי? מה יצא לי מכל זה?

והנה, אחרי יום מרוכז בתחילת אוקטובר, כבר ידעתי שזאת תכנית שאקבל בה ידע וכלים, ושלא פחות חשוב, ואף יותר חשוב, אתרום לקהילה.

התחלנו את השנה בחלוקה לצוותים ועמותות. כבר במפגש הצוות הראשון הבנתי שלפני כל האתגרים שיעמדו בפנינו (ואכן עמדו לא מעט...), זכיתי בצוות מדהים שמורכב מאנשים בעלי ניסיון וידע רב, וצוות של סטודנטים חכמים ומוכשרים.

לאחר שעברנו על רקע וקווים כללים לפרויקט חילקנו משימות לשלב האפיון וקבענו מפגש עם העמותה.

אז הלכתי הביתה והמשכתי לקרוא קצת: עמותת צ'יימס ישראל הינה ארגון ללא מטרות רווח הפועל למען שיפור איכות חייהם של אנשים עם צרכים מיוחדים, באמצעות פיתוח ומתן מגוון שירותים מקצועיים ועדכניים באיכות גבוהה.

והנה נפל לו האסימון... בחג פורים שנה שעברה לקחתי את קבוצת הכדורסל שלי להתנדב במפעל של צ'יימס בראש העין!! לאחר שהבנתי כי זכיתי לסגור מעגל השנה, נותר רק להתחיל.

במפגש עם העמותה הבנו כי מטרתנו תהיה לבחון את פעילות פרויקט "זר עוזר", שבמסגרתה משתקמי המפעל הרב-נכותי "צ'יימס", ראש העין, מייצרים ומעצבים זרי פרחים ומתנות.

חילקנו את העבודה, עזרנו אחד לשני, נפגשנו עם בעלי תפקידים, נלחמנו בטבלאות אקסל, חיפושים בגוגל, אפיון של עמוד פייסבוק וכלי שיווק שונים, אבל עדיין משהו היה חסר לי:  לפגוש שוב את המשתקמים. לטובת השלמת החסר, לקחתי את קבוצות הכדורסל שלי להתנדבות במפעל. בחופש חנוכה קיבלו הילדים חוויה מיוחדת, התחלקנו לקבוצות ועזרנו למשתקמים באריזה במפעלי הפריכיות, הברגים והציוד, חוויה מיוחדת לכל הצדדים.

בלי לשים לב נגמר לו הסמסטר, הצגנו את התוצרים לאקדמיה ולעמותה, העלנו חלופות להמשך הדרך שנעו על הרצף בין עצמאות מוחלטת לשותפות ניהולית בתהליך ייצור ושיווק המוצרים. כאן למדתי את השיעור הראשון שלי בתור יועץ אסטרטגי. אתה יכול לכוון, אך אתה לא יכול לקבוע במקום המנכ"ל. למרות שזה יכול להיות מבאס, הבנתי שזה גם האתגר הגדול ביותר של תחום הייעוץ. העמותה בחרה באלטרנטיבה שונה מזו שאליה כיוונו, אך כמו שאמרו טובים ומנוסים ממני: "זה מה יש, ועם זה ננצח".

עם הגישה הזו יצאנו אל הסמסטר השני. לאחר ניתוח הלקוח והסביבה התחרותית בה הוא פועל, חילקנו את העבודה לצירים פנים-ארגוניים וחוץ-ארגוניים. עבודת צוות אינטנסיבית במהלך הסמסטר הסתיימה בהגשה ללקוח תוצרים סופיים: כלי לתמחור מוצרים, כלי שיאפשר לו לאפיין מגמות על פי חודשים ולקוחות, כלי מעקב אחר הגבייה והלקוחות, כלי לניהול גאנט שנתי, אתר אינטרנט מסודר וכלים לשיווק.

הצגנו לעמותה את התוצר והצבנו להם יעדים להמשך, ופה סיימנו את תפקידנו.

האם הם מרוצים? לפי הקושי הגדול שלהם להיפרד נראה שכן.

אם אתם שואלים אותי, את התשובה האמתית נוכל לדעת רק בעוד שנה לפחות.

האם אמליץ לחברים לקחת חלק בנובה? אין לי בכלל ספק שכן!

ושוב תודה גדולה לצוות שעבד איתי במהלך השנה, למדתי המון, שמרו על קשר!

חברי הפרויקט:

בני רבן – מנטור

תומר גרינאפל – ראש צוות

אור הרט – חונך צוות

חברי צוות – אור גיל, שני שאול, אמיר סלוצקי, מעיין לויו צחי דוד

 

הכותב הוא צחי דוד, סטודנט בבינתחומי, השתתף בפרויקט צ'יימס 2015-2016


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google