זאת הקהילה שלי

מהקמת נובה ב- 2005 ועד היום, לקחו חלק בפעילות נובה למלה מ- 700 מתנדבים, ביניהם מנטורים בכירים מהמגזר העסקי, ראשי צוותים מחברות ייעוץ מובילות וסטודנטים מצטיינים שהתברגו במגוון תפקידים בגופים מובילים במגזר העסקי, הציבורי והחברתי. כל אותם מתנדבים הינם חלק מקהילת נובה.

בכדי להעצים את חברי הקהילה, נובה עורכת, בין היתר, אירועים בתחומים הבאים: נטוורקינג, הכנה לעולם התעסוקה, עזרה בהשמות עסקיות ופתיחת דלתות, תמיכה והכוונה למימוש הפוטנציאל, פיתוח מנהיגות חברתית, עידוד לתארים מתקדמים וקידום פרויקטים בנושאים חברתיים.

כל אחת מהסדנאות שהתקיימו השנה נבחרה בקפידה מתוך הבנה של המציאות העסקית והדרכים בהם הקהילה תוכל לחזק את עצמה ואת הפרטים שבה בכדי לעזור לכל אחד לקדם את עצמו או עצמה מעבר לעזרה שהם מושיטים לחברה. היתרון של קהילת נובה הוא לתת לבוגרים שלה מקום להתנסות ולהתפתח על ידי מפגשים שאולי לא היה זוכה להם במקומות אחרים.

אפשר לקחת כדוגמא את מפגש הזרקור לחברות הייעוץ ששנה שעברה הועבר על ידי חברה מקצועית והשנה הוחלט שיועבר על ידי הבוגרים שלנו. במפגש הועברה סקירה של שחר כהן, חבר ועד המנהל אודות חברות היעוץ האסטרטגי המובילות בארץ ובעולם, תחומי העיסוק שלהם, ומאפייני העבודה. שחר הסביר על שלבי תהליכי הקבלה, הדגים ואף ערך סימולציה עם המשתתפים על פתרון "קייס יעוצי". במהלך הסימולציה, נפתחו חלונות ידע ונערכו דיונים קטנים אודות משמעות התשובות השונות ודרכי ההתמודדות עם שאלות בראיון קבלה לחברת יעוץ. את המפגש קינחנו בפאנל מומחים בו לקחו חלק בוגרים ומתנדבים של נובה בעלי נסיון בחברות היעוץ בארץ וענו על שאלות מהקהל, סיטואציה זו יצרה עניין (שכן השואל יכול להיות בעוד שנה שנתיים מעבר לשולחן בפאנל המרואיינים) ופתיחות שלא נראתה בשנים קודמות. בוגרי נובה ור"צים רצו לשתף ולעזור בהבנת הקשיים והאתגרים העומדים בפני מועמדים לעתיד וגם ענו על שאלות תוכן שעזרו לסטודנטים ובוגרים להבין אם הכיוון שאולי יפנו אליו בעוד זמן קצר הוא הנכון עבורם על ידי אפיון החברות השונות וסוג העבודה בכל אחת מהן.

אחת מהבוגרות שלנו כתבה לנו בתגובה למפגש הזרקור: "פעם ראשונה שאני מגיעה למפגש של ארגון הבוגרים של נובה ואני מאוד שמחה שבאתי. קיבלתי בדיוק את המידע שרציתי לקבל, וראיתי הרבה אנשים שנמצאים באותו מצב כמוני... הרגשתי חלק מקהילת נובה הגדולה.. ".

בנימה אישית יותר אני (יעל) רוצה לשתף שלמפגש שיפור המבטא באנגלית הגעתי ללא ציפיות. כמישהי שחייתה תקופה קצרה בארה"ב ודוברת מספר שפות, לא ידעתי כיצד אוכל להשתפר במבטא תוך מפגש אחד. להפתעתי, החוויה שעברתי בסדנה הייתה מיוחדת ונראה שכל מי שהגיע התחבר והרגיש שהוא יכול להשתפר אפילו אם רק במספר מילים דרך אימון בטכניקה מיוחדת ושימוש בשרירים שכולנו יכולים לעבוד עליהם. הדר שלחה לכלל המשתתפים את עשרת הדיברות לשיפור המבטא וגם אם רק מספר חברים ישתמשו בה וישפרו את המבטא, יוכלו להביע את עצמם בכנס או בתערוכה הבאה בצורה רהוטה יותר ויעלה בטחונם האישי.

סדנת שיפור המבטא ומפגש הזרקור הם רק 2 דוגמאות לסדנאות שערכנו השנה ומפגשים נוספים שעתידים להתקיים במסגרת קהילה הבוגרים. ביניהם, תתקיים הרצאה בנושא הלינקדיו, רשת חברתית מהותית בעולם העסקי (נדחתה בשל אירועי מבצע 'צוק איתן'). בסדנא נשמע על חשיבות הכלי ודרכי השימוש בו, ואפילו נזכה להצטלם לתמונה איכותית ולהעלות לפרופיל האישי וכך למשוך מעסיקים ושותפים פוטנציאליים רבים.

במהלך כתיבת הכתבה נעזרנו בעבודה האסטרטגית על הקמה וניהול של קהילות בוגרים שהכין צוות ייעוץ של נובה מאוניברסיטת בן גוריון.
תודה רבה לחברי הפאנל במפגש הזרקור לקבלה לחברות יעוץ: שחר כהן, נועה בר, אביטל פניני ויערה גואטה

הכותבת היא יעל גולן, מתנדבת בזרוע קהילת בוגרים, מפיקה ומנהלת פרויקטים .בתחום התרבות והאמנות

 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google