פותחים שנה 2014


סוגרים שנה - פותחים שנה!
מאת נעמה שמיר, מנהלת זרוע אקדמיה
 
 
עם כניסתה של שנת 2014, אנחנו רוצים לספר לכם קצת על איך נובה פתחה את השנה באקדמיה.
פרויקט נובה 2013-14 יצא לדרך: 103 סטודנטים, 21 עמותות, 4 מוסדות אקדמיים ומטרה אחת – לשפר את יכולת הארגונים שנובה עובדת איתם ליצור אימפקט חברתי משמעותי. כמו בכל שנה, רשימת העמותות מגוונת, וכוללת עמותות העוסקות בתחומי החינוך, בריאות, רווחה, העצמת אוכלוסיות, צרכים מיוחדים, איכות סביבה ועוד. בין השמות המוכרים יותר נמצאות עמותת אור ירוק, האגודה למלחמה בסרטן, הרוח הישראלית, קרן רש"י והג'וינט, עבור חלקן אף מדובר בפרויקטי המשך או שנה נוספת של עבודה משותפת.
השנה, לראשונה קיימנו שני ימי פתיחת שנה מרוכזים לפני פתיחת שנת הלימודים הרשמית: אחד באוניברסיטת תל אביב, ואחד במרכז הבינתחומי. הסטודנטים הגיעו בנוכחות כמעט מלאה, על מנת להכיר אחד את השני, לשמוע הרצאות היכרות עם נובה ועם המגזר השלישי ולקבל כלים שיאפשרו להם להזניק את הפרויקטים ביתר קלות. מתגובות שקיבלנו מהסטודנטים נראה שהיה מוצלח ואכן היום השיג את מטרותיו!
 
בהמשך השנה, הסטודנטים נפגשים בכיתה אחת לשבועיים בסדרת מפגשים הכוללת הרצאות על המגזר השלישי ועל עבודת הייעוץ, וכמו כן משתתפים בסדנאות מומחים כמו סדנת השיווק בשיתוף מקאן אריקסון. במקביל הם נפגשים בצוותים עם המנטורים ועם העמותות. סמסטר א' מוקדש לתהליך האבחון ואיסוף המידע על העמותה, וסמסטר ב' מוקדש לבניית תוכנית עבודה אופטימלית לקידום מטרות העמותה. מצגות האמצע מתקרבות והסטודנטים כעת עובדים במרץ על הצגת המידע שאספו, ניתוח וגיבוש המלצות לעמותה.
נציג בקצרה את צוות אקדמיה של שנה זו, הצוות מורכב מארבעה עוזרי הוראה, כולם בוגרי נובה מהשנה-שנתיים האחרונות: מירב קצב באוניברסיטה העברית, עוזרה הוראה שנה שניה, ניר צ'רניק במרכז הבינתחומי, ליאור מלול באוניברסיטת תל אביב ויערה אופיר באוניברסיטת בן גוריון. כולם מתנדבים בנובה במקביל לסיום תואר (ראשון או שני). מנהלת הזרוע היא נעמה שמיר, שהייתה סטודנטית בנובה ועוזרת הוראה בעבר, ועוזר הזרוע הוא גיא שבת, שגם היה סטודנט בנובה וחזר להתנדב השנה.
נשמח לעדכן על הפרויקטים בהמשך השנה, שתהיה שנה טובה, מוצלחת ומשפיעה!
 
זרוע אקדמיה
מאת נעמה שמיר, מנהלת זרוע אקדמיה

 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google