מעגלי נתניה


קהילת נובה מקדמת מעגלי נתניה: פילנתרופיה, לא לעשירים בלבד
מאת נילי קאופמן, מנהלת קהילת הבוגרים 
 
 
בשנים האחרונות חלה עלייה בעיסוק בתחום הפילנתרופיה בישראל. הכלכלה הישראלית המוצלחת יצרה פילנתרופים צעירים רבים לצד אפשרויות חדשות להשקעה חברתית. פילנתרופיה המזוהה עם תרומה מתמשכת של בעלי הון עוברת שינויים בשנים האחרונות. כיום, נראית מגמה של יותר ויותר אנשי עסקים המעוניינים לתרום את כספם מתוך הסתכלות על תרומתם כהשקעה חברתית. כלומר, מינוף כספם לטובת מטרה חברתית או סביבתית, תוך יצירת networking  עסקי וחברתי.
 
אחד הפתרונות עבור המשקיעים החברתיים החדשים הינו הצטרפות למעגלי נתינה.
בנובה אנו מאמינים שכלל אין צורך בהון רב כדי ליצר נתינה משמעותית. הקריירה החברתית מאפשרת לכל אחת ואחד מאיתנו לקדם את הנושאים החברתיים החשובים לו ולהשפיע עליהם במגוון כלים ומשאבים, ביניהם גם המשאב הכספי.
 
 
טלי אבצוק, בוגרת נובה משנת  2008 סיפרה לנו כי לאחרונה הצטרפה למעגל נתינה של צעירים.
 
מעגל נתינה Giving Circle)) מאגד השקעות של מספר משקיעים כשקבלת החלטות לגבי יעוד ההשקעה, נעשית במשותף כשלרוב לכל חבר יש קול בהכרעה. התפיסה הבסיסית היא כי התוצאה תהיה יותר מסך חלקיה על בסיס מינוף ההשקעה של כל משקיע בודד. העיקרון המארגן הינו קופה משותפת.
מעגל הנתינה בו טלי פעילה התקבץ במסגרת יוזמת קרן בקטנה אשר מקדמת פילנתרופיה זעירה ברחבי הארץ. המיזם הוקם בשנת 2012 על ידי שלוש נשים צעירות ופועל לשינוי תרבות הנתינה בישראל.
 
אז איך למעשה זה עובד?
בקרן בקטנה פועלים מעגלי תורמים. בכל אחד 10-15 חברים, לרוב צעירים, התורמים ביחד, בקטנה, מידי חודש סכום קטן וקבוע (200 ₪) לפרויקט שקרוב ללבם, ובכך משנים לטובה בגדול את מציאות החיים בקהילה. "חבר הנאמנים" של מעגל הנתינה נפגש לשעה וחצי מידי חודש להחליט למי יועבר הכסף (סה"כ 3000 ש"ח בחודש או יותר). בבסיס ההקמה של קרן בקטנה עומדת התפיסה כי כל אחד מאתנו יכול לבחור מטרה שקרובה לליבו, לאסוף קבוצת  חברים, ובאמצעות תרומה, בקטנה, לעשות שינוי גדול בסביבה הקרובה.
 
בפגישה שקיימנו עם קייט רוזנברג, מנהלת קרן בקטנה ובין שלושת היוזמות, היא סיפרה כי בישראל נולדות מידי שנה אלפי יוזמות קטנות עם פוטנציאל ענק לשינוי לטובה. בהיעדר מימון, רעיונות נפלאים בתחום היזמות החברתית, התרבות או האומנות לא יוצאים לפועל ולא מצליחים להפוך להיות מיזם של ממש.
 
כמו בנובה, גם בקרן בקטנה מאמינים באסטרטגיה פילנתרופית. חברי המעגל יכולים לבחור באיזה מיזם קטן או גדול מעניין אותם להשקיע. ובהתאם לכך מגייסים פרויקטים /יוזמות חברתיות לתרומה.
אבל נשאלת השאלה כמה באמת אפשר להשפיע עם תרומה כספית בקטנה?
מהניסיון של קרן בקטנה האימפקט עשוי להיות משמעותי מאוד!
קייט מספרת כי במהלך השנה הראשונה להקמתו, הצליח המעגל הראשון של קרן בקטנה לתרום בכל פעם כ- 3,000 ₪, ובעזרת הכסף הזה, להניע שנים-עשר פרויקטים משמעותיים שהופכים את החיים לשמחים, מלאים וראויים יותר. כך נולד פרויקט 'ידיים רואות' שהכשיר עיוורים כמסז'יסטים מקצועיים, נחגגו ימי הולדת לילדים ממשפחות שידם אינה משגת, נחנך פרויקט להחלפת חפצים שימושיים בתל אביב,יצאה לעולם תערוכת צילומים המספרת את סיפורם של עובדי קבלן, נמצאה תעסוקה שיקומית לאסירות ובאו לעולם פרויקטים משמעותיים נוספים.
 
כיום משכפלים את הקבוצות לעוד קבוצות שמתרכזות סביב אג'נדות זהות או סביב שייכות קהילתית.
קרן בקטנה וקונספט מעגלי הנתינה מתאימים מאוד לתפיסת הקריירה החברתית של נובה ואנו רוצים להזמין אתכם  בוגרי נובה להצטרף.
כל שצריך לעשות זה לחשוב על נושא, ולשלוח אלי מייל אנחנו בנובה ביחד עם קייט מקרן בקטנה ניקח אתכם משם.
קרן בקטנה תלווה את מעגלי הנתינה של קהילת נובה ותעניק הדרכה וכלים ליצירת מעגל תורמים אפקטיבי. חברי המעגל יקבעו את אופי המיזמים שהם מבקשים לקדם, את גובה התרומה החודשית המחייבת, ויתאספו אחת לחודש לבחור את המיזם החודשי הזוכה.
המעוניינים מוזמנים לפנות אלי במייל nili@novaproject.org ולציין את הנושא או האג'נדה סביבה היו מעוניינים להתקבץ.
לאתר קרן בקטנה:  http://www.kerenbaktana.org/
קישור לסרטון של ה  Awesome Foundation
 
המעוניינים מוזמנים להירשם בטופס המצורף או לפנות אלי במייל nili@novaproject.org ולציין את הנושא או האג'נדה סביבה היו מעוניינים להתקבץ.
 
מאת נילי קאופמן, מנהלת קהילת בוגרים
 
 
 

 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google