האמת על העולם המסתורי של חברות הייעוץ

 עד שהכרתי את נובה, עולם הייעוץ האסטרטגי היה זר לי. שמעתי עליו מדי פעם, אבל לא באמת ידעתי על מה מדובר.

במהלך השנה ותוך כדי עבודה עם עמותת שק"ל הייתה לי תחושה שהעולם הזה מעניין אותי יותר ויותר אבל לא באמת הרגשתי שיש לי מושג מי הוא ומה אני צריך לעשות כדי להתקרב אליו. מדי פעם כשאזרתי אומץ ושאלתי "מישהו שמבין", הוסבר לי שזה עולם "נורא מעניין" אבל גם תובעני ובעיקר שקשה נורא להתקבל לחברות הטובות.

כשקיבלתי את המייל מצוות קהילת בוגרים שהזמין אותי ליום זרקור שמציג את עולם הייעוץ האסטרטגי, שמחתי. חשבתי שזו ההזדמנות שלי לשאול שאלות ואולי סוף סוף לקבל תשובות. אפילו הצלחתי לשכנע חברים מהצוות להצטרף לנסיעה מירושלים לתל אביב! בזמן הנסיעה התחלנו בהרהורי קיום על למה אנחנו בכלל נוסעים? האם יהיה מעניין? והאם אחרי שנשמע את האמת על אותו עולם מסתורי נבין שסיכויינו להתקבל אפילו יותר קלושים ממה שחשבנו. אתם יודעים, מחשבות רגילות למי שעומד בפקק בכניסה לאיילון.

הגענו למשרדים של נובה וגילינו אווירה פתוחה ונעימה. נראה לי שכולנו הופתענו מכמות היועצים שנכחו באירוע.
ראינו במייל הרבה שמות אבל לראות תשעה יועצים מחברות שונות יושבים ועונים על שאלות היה מפתיע ומרשים.

הערב חולק לשלושה חלקים.

מטרת החלק הראשון הייתה להסביר מה הוא עולם הייעוץ, מה החברות מחפשות ביועץ ומה הם השלבים הקלאסיים בראיון עבודה. בהמשך למחשבותיי מהפקק באיילון, גולת הכותרת הייתה נתונים אמפיריים על היחס בין כמות קורות חיים הנשלחות לכמות המתקבלים (רמז: לא משהו) ומה שהכי הפתיע אותי היה שלמרות שהצד האנליטי הוא הקריטי, חברות הייעוץ בודקות יכולות נוספות שצריך להביא לידי ביטוי במהלך ראיון (כמו רפלקטיביות ואינטליגנציה רגשית).

השלב השני היה לשמוע על כל חברת יעוץ מיועצים שעובדים או שעבדו בה בעבר. לאט לאט, קיבלתי תמונה רחבה על החברות השונות ועל הניואנסים ביניהם.

בחלק האחרון התחלקנו לקבוצות ועבדנו על case study. למי שלא יודע, רוב חברות הייעוץ מבקשות בשלב כזה או אחר בתהליך המיון "לפצח" קייס בזמן אמת – לקחת סיטואציה אמיתית או מסומלצת ולפרק אותה למרכיביה ולשרטט כיוונים לניתוח והתמודדות. הופתעתי (לטובה) לגלות שלערב היה גם חלק מעשי שתרם לי רבות ובעיקר הצליח לשדר לי מה צורת החשיבה שמראיין מחפש בראיון עבודה.

לאחר סוף הערב (וכמה עגבניות שרי) חזרנו לירושלים עם תשובות מספקות לשאלות שכלל לא חשבנו לשאול. לאחר מספר ימים נפגשתי עם יועץ אסטרטגי והרגשתי שעליתי "שלב" ועכשיו אני יכול להתייחס אליו מתוך עולם הדימויים שלו, עולם שעד לא מזמן היה זר לי.

נובה, שמטרתה קידום תשתית ניהול מקצועית בארגונים חברתיים דואגת לקדם גם את מתנדביה ואירוע זה רק הדגיש זאת בפני. בלי ששמתי לב נכנסתי לקהילה שעוזרת ותומכת וגרמה לי לקוות שבעתיד אוכל גם לתרום ולעזור.

הכותב הינו מתן שפריר, בוגר נובה.


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google