עכשיו שסיימנו


עכשיו כסיימנו...
עוד שנת פרוייקטים פוריה הגיעה לסיומה ועבור רבים מכם, הבוגרים הטריים שלנו, זה בדיוק הזמן לעשות חושבים. בין אם נשאבתם לעשייה החברתית בנובה כי חיפשתם קורס אקדמי מאתגר יותר, התנסות מעשית או תוספת לקורות החיים, בסוף שנת הפעילות, רובכם ניצבים מול השאלה המבלבלת – אז מה עושים עכשיו, כשהשנה האקדמית מאחוריכם, ונשאר איזשהו חלל ריק של עשייה שמתבקש להתמלא? בואו לגלות איזה טיפוס מתנדב אתם!
ענה על השאלות, סכם את הנקודות, ואולי לא כל כך נפתיע אותך אבל כן תצא עם נקודה או שתיים למחשבה (כמובן שהשאלון מנוסח בלשון זכר מטעמי נוחות, אך פונה גם לבוגרות שלנו).
בוחן עצמי – איזה טיפוס מתדנב אני? 
 
אז איפה אתם על הסקלה?
ראשית, לא משנה איזה טיפוס יצא שאתם, אנו באמת מאמינים שניתן להתאים לכל אחד את הסוג ואת מידת העשייה החברתית אליה הוא רוצה להירתם. בין אם אתם בתחילת דרככם המקצועית, שתדרוש מכם שעות עבודה רבות וארוכות ותותיר לכם מעט זמן פנוי, ובין אם אתם נשארים במסגרת האקדמית, תמיד תוכלו להמשיך להשפיע במישור החברתי אם תבחרו כן.
 
[4-6 נקודות] – ככל הנראה, אתם מתכננים להיות די עסוקים בעתיד הקרוב, והעדר זמן פנוי הוא מגבלה לא מבוטלת עבורכם. עם זאת, אתם מרגישים שיש לכם עוד הרבה מה לגלות וללמוד על המגזר השלישי ולא הייתם רוצים לוותר על פעילות חברתית בעלת ערך. מה עשוי להתאים לכם? ליווי פרוייקטים נקודתיים בתחום המומחיות העסקית/ בתחומי העניין שלכם או פעילות כחלק מקבוצה שמקדמת אג'נדה חברתית אליה אתם מתחברים. בנובה התכנית שעונה לתיאור זה היא תכנית השגרירים במסגרתה מקדמים הבוגרים שלנו פרוייקט חברתי לאורך השנה במקום העבודה שלהם. דוגמאות נוספות (בנובה ומחוצה לה) הן התנדבות בארגון אירועי התרמה, כנסים ופעילויות נקודתיות יותר במגזר השלישי. כך לדוגמא בוגרת שלנו, יערה גואטה, יועצת בחברת B-Pro, שפעילה בעמותת  "המכללה החברתית כלכלית" - מוסד לימודי עממי המעודד רכישת השכלה בנושאי כלכלה וחברה. יערה הובילה בתקופת המחאה החברתית את המאהל של העמותה ברוטשילד ומאז היא פעילה בהפקת קורסים של העמותה.
 
[7-10 נקודות] - אתם בתחילת הקריירה המקצועית שלכם, נראה שעשייה חברתית הצליחה להתברג למקום מכובד בסדר העדיפויות שלכם ותשמחו להוביל או להמשיך בהתנדבות ועשייה, לצד מסלולכם המקצועי. מה עשוי להתאים לכם? פיתוח הקריירה החברתית שלכם בציר מקביל לקריירה המקצועית. אם נחפש דוגמאות מבית, הבולטות שבהן הן ראשי הצוותים שלנו, ומתנדבי המטה בתפקידים השונים (זרוע שיווק, זרוע הכשרות, זרוע אקדמיה ועוד..) אך גם מחוץ לנובה עומדות לרשותכם שלל דוגמאות לעשייה מסוג זה בתפקידי מטה חלקיים שונים במגוון עמותות. כך למשל הבוגר לנו מהשנה, יניב דלרחים, שמעבר ללימודי התואר שלו משמש גם כמנהל הכספים של עמותת "בוגרי קורס חובלים".
 
[13-11 נקודות] – אם הודיתם שהחיידק החברתי דבק בכם, אתם חולמים על עשייה חברתית משמעותית ורואים בה קריירה לכל דבר, ככל הנראה שהדיבור שלנו על קריירה חברתית בחודשים האחרונים נוגע לכם במיוחד. עסק או מיזם חברתי ותפקיד רשמי במשרה מלאה במלכ"ר הם רק הדוגמאות הבולטות שראינו בקרב בוגרינו לאחרונה שהפכו את העשייה החברתית לציר הקריירה המרכזי שלהם. דריה אייכלר שהקימה עסק חברתי - "מפגש בטעם",  עופר טבח – ראש צוות בנובה לשנת 2012 שעזב את העולם העסקי לטובת קריירה חברתית-ניהולית בחברת "המשקם"  העוסקת בשיקום בעלי מוגבלויות, ומשרות רבות נוספות שמשלבות עשייה במסגרת תחום מקצועי בעבור המגזר השלישי (כמו ניהול שיווק בעמותה, גיוס משאבים ועוד... )
 
והיכן מתחילים?
מועדון הבוגרים שלנו  מאגד עבורכם את כל המשרות (בהתנדבות ובשכר) הפנויות והמעניינות במגזר השלישי והעיסקי ושם לו למטרה להיות לכם, הבוגרים, לפלטפורמת צמיחה, בנובה ומחוצה לה. אז  אם אתם מעוניינים לבחון את האפשרויות הפרושות לפניכם, פנו לנילי קאופמן, מנהלת המועדון.
               
ב ה צ ל ח ה ! ! !
 
הכותבת היא לורה זימין, מתנדבת בזרוע השיווק של נובה 

 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google