הוא משלנו

אלי אשרף

גיל: 62

עיר מגורים: כפר סבא

עיסוק: מנטור בנובה. שימש בעבר כסמנכ"ל הכספים והתפעול של מכתשים אגן וסמנכ"ל הכספים בשטראוס ובקונתהל. מכהן כיום כיו"ר הדירקטוריון של מכבי-care וחבר בדירקטוריון של עמותת קימרון וכן כדירקטור פעיל ומשקיע בחברות נוספות.

קישור לפרופיל של אלי ב-לינקדאין

 
נובה ואני
הגעתי לנובה דרך הרצאה ששמעתי משחר כהן מהוועד המנהל ובסיומה ניגשתי אליו. הסיפור של נובה נשמע מעניין ומושך וחשבתי שצריך להתחיל איפשהו בפעולה התנדבותית. מצא חן בעיני שנובה מחוברת מאוד למקום של ה-"איך" (איך מבצעים את השינוי) ושל להפוך את הידע הזה לנחלת הכלל.
האתגר המקצועי המשמעותי מצידי אל מול העמותה
מעולם לא עשיתי פרויקט מול מלכ"ר ולא הבנתי מספיק את המשמעות של פרויקט ייעוץ בהתנדבות (שזה מעין משרה חלקית). כשהתקדמנו בפרויקט למדתי איך ללוות את הנהלת העמותה בסוג של שלט רחוק ואיך בכל זאת ניתן להשפיע, גם אם זה מחוץ למסגרות הניהול הפורמליות.
אתה נהנה? מעוניין להמשיך?
אני מאוד נהנה בנובה! בהתחלה הייתי 'פעור' כמו שקוראים לזה, לא הבנתי את הדינמיקה שבין הסטודנט/ראש צוות/מנטור. הגעתי יותר מזווית ניהולית ופחות מנטורית ולקח לי זמן לעשות סוויטצ'. למשל בתחילת הפרויקט, עלתה סוגיה ניהולית מול העמותה ואמרתי להם בדיוק מה לעשות, במקום להדריך/לתת את הכיוון ושהסטודנטים יגבשו את התשובה. היום אני מבין את זה, אבל אז פשוט מסרתי את הפתרון. כמובן שזה לא יקרה בשנה הבאה.
המאורע שהשפיע עליי ביותר בפרויקט
לסיכום השנה הזמנתי אליי הביתה לעל האש את הסטודנטים, ראש הצוות, מנהלת הפרויקטים והדס המנכל"ית יחד עם בני הזוג. הפרויקט מאד הצליח וחשבתי שיהיה נכון לכנס את כל השותפים להצלחה ולחגוג אותה ביחד. לקראת סוף הערב כל אחד מאתנו אמר כמה מילים לסיכום. כשהגיע תורי לסכם הרגשתי תחושה מוזרה, שהרי בשונה מצוות הפרויקט, מקצועית וניהולית לא למדתי שום דבר חדש, אך בפן האישי למדתי המון וחוויתי סיפוק עמוק מן ההשפעה של הפרויקט על ניהול העמותה, ובספונטניות אמרתי "מעניין כמה אתה מקבל כשאתה נותן!", זה מדהים, אני מלא מהתחושה הזו, שכן הפרויקט לימד אותי על חינוך לנוער ועל מלכ"רים, והעבודה עם הסטודנטים הקנתה לי סיפוק גדול. לבד לא הייתי עושה את זה.
מסר לסטודנטים
כשאני ניצב בפני סוגיה ניהולית אני מקבל את זה שלעיתים אני לא יודע מה הפתרון לבעיה ומה מותר ואסור לעשות כדי לקדם את הארגון וניגש לבדוק את גבולות הגזרה. אני מתחיל דווקא מלשאול "מה אסור?" והאם באמת אסור. בדרך זו אני מחפש את "המותר" ומנסה לשפר. השאלה מה אסור - לעומת מה מותר - פותחת לך הרבה יותר אפשרויות פעולה.
 
 

 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google