הכשרות המתנדבים בקהילת נובה לזכרו של יורם ברגר ז"ל 1939-2007

יורם ברגר, תעשיין, פילנתרופ, תומך בפעילות חברתית והמנטור הראשון של נובה.

לאורך כל הקריירה המקצועית של יורם ברגר כאחד מהמנהלים המובילים בתעשיית המזון, הקפיד תמיד לשלב עשיה חברתית לצד הצלחתו המקצועית. הוא האמין שלצד העשייה לטובת ה"חומר" יש לקדם את ה "רוח" ותמיד, גם בפגישות עסקיות, התעניין במה שמעבר. משפחתו מספרת כי הסיפוק העצום שהרגיש כשעזר לעמותות או כשליווה באופן פרטי אנשים השתווה ואף עלה על הסיפוק שחש בעת הצלחותיו העסקיות. יורם הקדיש זמן לעשיה חברתית כמו שהקדיש למשפחתו, לחבריו או לתחביביו האחרים. הנושא היה חלק מהותי בחייו.

יורם ז"ל התנדב בנובה כמנטור והנחה בין השנים 2005-2007 שני צוותי סטודנטים ויחדיו הם סייעו ל"כולנו אחת", עמותה בערד הפועלת להעצמת נשים יהודיות ובדואיות. כמנטור הראשון הוא הוביל והתווה את פעילות המנטורים בנובה כמנהלים החונכים סטודנטים להיות אנשי עסקים מקצועיים, מצטיינים, ומחויבים חברתית.

יורם ברגר נולד בתל אביב, למד בבתי הספר "צייטלין" ו"ביל"ו", ובצבא שירת כמראיין פסיכוטכני, תפקיד שהלם אותו היטב, כ"איש של אנשים". הוא למד כלכלה באוניברסיטה העברית, עבד במשרד האוצר ובמקביל עשה תואר שני במנהל עסקים. אחר כך הצטרף כאיש מכירות למפעל המשפחתי הוותיק לייצור שמנים, מרגרינות וסבונים "טית-בית", אליו צירף יחד עם אחיו את החברות "ויטה" ו"יצהר".

שותפיו העסקיים לאורך השנים העידו כי יורם היה ג'נטלמן, שבעולם העסקי הקשוח הכיר בערכו של האחר. וכי פגישה עמו היתה"20  דקות עסקים והשאר יהדות ואהבת ארץ ישראל". יחד עם זאת, את פעילויותיו מחוץ לעסקים ניהל תמיד בהשקט ובצנעה.

בנוסף למעורבותו בנובה פעל יורם כיו"ר אגודת הידידים של "יד ושם", והשקיע רבות במפעל  "לכל איש יש שם", פרויקט איסוף של מאות אלפי דפי-עד, סייע  לקידום המפעל המוסיקלי "קשת איילון", כיתות אומן למוזיקאים מחוננים בכינור מכל העולם, והיה פעיל בקרן לירושלים. היכרות עם פרופ' שמעון סלוין, מנהל המרכז להשתלת מוח עצם בביה"ח הדסה, הביאה להירתמותו ל"עמותה לקידום גישות חדשניות לטיפול בסרטן", בה שימש כיו"ר, ולתמיכתו בהקמת מרכז לרפואה תאית בסרטן בביה"ח איכילוב.

הוא הותיר אחריו את אשתו יהודית לבית אלבו, ואת ילדיו יהונתן, נילי ונדב.

לאחר פטירתו, בחרה משפחתו להמשיך ולתמוך בנובה. יורם שהיה מחנך בנשמתו אהב את העבודה עם סטודנטים ולכן קהילת בוגרי נובה מאד חשובה למשפחתו. בעצה אחת עם הנהלת נובה החליטה המשפחה לתמוך בפעילויות ההכשרה למתנדבי נובה על שם יורם ברגר ובכך להמשיך את מורשתו.

 בשנים האחרונות, זיהתה נובה צורך בקרב עמותות בישראל להתנדבות אנשי מקצוע, אשר יאפשרו פיתוח של העמותה. הכשרות המתנדבים בנובה נותנות כלים מקצועיים וערכיים למתנדבים. הכשרות המתנדבים בנובה מהוות שילוב בין המקצועי והחברתי, ולכן מתאימות לדמותו של יורם, ומהוות חיבור טוב להנצחת רוחו. 

חזרה לעמוד הכשרה שימור ופיתוח מתנדבים

 


Add this to your website
 
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید کریو Google